Buxoroda qoʻshmachi ayolning kirdikorlari fosh etildi
Buxoro viloyati Ichki ishlar boshqarmasi hamda shahar Ichki ishlar organlari faoliyatini muvofiqlashtirish boshqarmasi xodimlari tomonidan oʻtkazilgan tezkor profilaktik tadbir davomida Buxoro shahar Piridastgir koʻchasida vaqtinchalik istiqomat qiluvchi, 2000-yilda tugʻilgan J.M., oʻziga tanish boʻlgan ikki nafar oʻsmir yigitlar bilan jinsiy aloqa qilishi uchun sharoit yaratib berib, buning evaziga ushbu oʻsmir yigitlarning har biridan 200.000 soʻmdan jami 400.000 soʻm pul olib, fohishaxona tashkil qilganligi fosh etilgan.
Mazkur holat yuzasidan Oʻzbekiston Respublikasi Jinoyat Kodeksining 131-moddasi 2-qismi bilan jinoyat ishi qoʻzgʻatilib, hozirda dastlabki tergov harakatlari olib borilmoqda.

В Бухаре раскрыты деяния сводницы
Во время оперативно-профилактического мероприятия, проведенного в тесном взаимодействии сотрудников УВД области и УКД ОВД города Бухары, выяснилось, что гражданка Ж.М., 2000 года рождения, создала в доме, где она проживает, притон и получила от двух молодых людей за услуги интимного характера по 200 000 сумов (общая сумма 400 000 сумов).
По вышеуказанному факту возбуждено уголовное дело по части 2 статьи 131 Уголовного кодекса Республики Узбекистан, в настоящее время проводятся следственные действия.