Oʻzbekiston Respublikasi Ichki ishlar vaziri, general-leytenant Po'lat Bobojonovning Oʻzbekiston Respublikasi davlat mustaqilligining 32 yilligi munosabati bilan bayram tabrigi
Hurmatli hamkasblar!
Vatanimizning eng ulugʻ, eng aziz ayyomi – Oʻzbekiston Respublikasi Davlat mustaqilligining 32 yillik bayrami bilan sizlarni – ichki ishlar organlarining barcha xodimlari, harbiy xizmatchilari, taʼlim muassasalari professor-oʻqituvchilari hamda tinglovchi-kursantlarini, shuningdek, xizmat burchini bajarish chogʻida halok boʻlgan xodimlarning oila aʼzolarini va aziz faxriylarimizni chin qalbimdan samimiy tabriklayman.
Muhtaram Prezidentimiz Shavkat Miromonovich Mirziyoyevning qarorlariga asosan mamlakatimizda bu yilgi bayram “Yangi hayot uchun, Yangi Oʻzbekiston uchun!» degan bosh gʻoya asosida oʻtkazilmoqda.
Joylarda “Har bir kun – bu imkoniyat, har bir kun – bu kelajak uchun poydevor” shiori ostida oʻtkazilayotgan bayram tadbirlari ham, yurtimizda insonga boʻlgan eʼtibor yuksak qadr topayotganidan dalolat bermoqda.
Mustaqillik yillarida barcha jabhalar singari ichki ishlar organlari ham gʻoyat murakkab, masʼuliyatli, shu bilan birga, sharafli yoʻlni bosib oʻtdi. Ayniqsa, keyingi yillarda davlatimiz rahbari tashabbuslari bilan ichki ishlar tizimida keng qamrovli islohotlar oʻtkazildi va bu boradagi saʼy-harakatlar davom ettirilmoqda.
Islohotlar jarayonida xalq manfaatlariga xizmat qilish, mahallalarni jinoyatchilikdan xoli hududga aylantirish vazifasi – har bir xodimning kundalik faoliyat mezoniga aylandi. Xodimlarning maʼnaviy dunyoqarashini rivojlantirish maqsadida “Vatanga va xalqqa sadoqat bilan xizmat qilish – oliy burchimiz!» degan ezgu gʻoyani amaliyotga tatbiq etish boʻyicha keng koʻlamli chora-tadbirlar amalga oshirilmoqda.
Davlatimiz rahbari tomonidan ichki ishlar organlariga koʻrsatilayotgan yuksak eʼtibor va gʻamxoʻrlik har bir xodimdan kunu tun oʻz ustida ishlab, xalqimizning ishonchini oqlash uchun fidoyilik bilan xizmat qilishni talab etadi.
Tizimdagi barcha xodimlar zimmasidagi vazifalar masʼuliyatini anglab yetgan holda, xalqimiz va Prezidentimiz ishonchini oqlash uchun bor kuch-gʻayratini safarbar etishiga ishonaman.
Fursatdan foydalanib, sizlarni bayram bilan yana bir bor tabriklab, elu yurtimizning tinch-osoyishta hayotini taʼminlash yoʻlidagi masʼuliyatli hamda sharafli xizmat faoliyatingizda ulkan muvaffaqiyatlar tilayman.

Праздничное поздравление Министра внутренних дел Республики Узбекистан генерал-лейтенанта Пулата Бобожонова по случаю 32-й годовщины государственной независимости Республики Узбекистан
Уважаемые сослуживцы!
От всего сердца поздравляю с величайшим и дорогим праздником нашей страны – 32-й годовщиной независимости Республики Узбекистан всех сотрудников органов внутренних дел, военнослужащих, профессорско-преподавательский состав и слушателей-курсантов образовательных учреждений, а также членов семей сотрудников, погибших при исполнении служебного долга, наших дорогих ветеранов.
Согласно решению уважаемого Президента Шавката Миромоновича Мирзиёева, в этом году праздник в нашей стране проводится по основной идее – «За новую жизнь, за новый Узбекистан!».
Праздничные мероприятия, проводимые на местах под девизом «Каждый день – это возможность, каждый день – это фундамент для будущего», показывают, что в нашей стране высоко ценится внимание к людям.
В годы независимости органы внутренних дел, как и все сферы жизнедеятельности, прошли очень сложный, ответственный и в то же время почетный путь. Особенно в последние годы по инициативе главы нашего государства в системе органов внутренних дел проведены масштабные реформы, и усилия в этом направлении продолжаются.
В процессе реформ задача по служению интересам народа и превращению махаллей в регионы, свободные от преступности, стала приоритетным критерием повседневной деятельности каждого сотрудника. В целях развития духовного мировоззрения сотрудников осуществляются масштабные меры по реализации идеи: «Верно служить Родине и народу – наш высший долг!».
Высокое внимание и забота, проявленные главой нашего государства к органам внутренних дел, требуют от каждого сотрудника днем и ночью служить самоотверженно, оправдывая доверие нашего народа.
Уверен, что все сотрудники системы, осознавая всю ответственность своих обязанностей, мобилизуют свои усилия, чтобы оправдать доверие, оказанное нашим народом и Президентом страны.
Пользуясь случаем, хочу еще раз поздравить всех вас с праздником, пожелать больших успехов в вашей ответственной и достойной службе на пути обеспечения мирной и спокойной жизни нашей страны.