18 октябрь куни Ҳиндистоннинг Нью-Деҳли шаҳрида Интерпол Бош Ассамблеясининг 90-сессияси очилиши муносабати билан тантанали маросим бўлиб ўтди
16 октябрь куни ташкилот фаолиятини кўриб чиқиш ва Бош Ассамблеянинг 90-сессиясининг якуний кун тартибини аниқлаш бўйича муҳокамалар ўтказилган Ҳиндистоннинг Нью-Деҳли шаҳрида Халқаро жиноий полиция ташкилоти Ижроия қўмитасининг 215-йиғилиши билан очилиши 18 октябрь куни бўлиб ўтган тадбирнинг протокол тадбирлари якунланди.
Ҳиндистон Бош вазири Нарендра Моди Интерпол Бош Ассамблеясининг 90-сессиясини тантанали қутлов нутқи билан очди. Шундан сўнг ICPO Interpol президенти Аҳмад Носир Ал-Раиси тадбир иштирокчиларини қутлар экан, трансмиллий жиноятчиликнинг ўта хавфли турларига қарши курашиш, полициянинг ҳамкорликдаги фаолиятини мувофиқлаштириш, шунингдек, Интерполнинг самарали фаолиятини таъминлаш билан боғлиқ кенг кўламли масалаларни ўз ичига олган, тасдиқланган кун тартибига мувофиқ сессия мажлисини очиқ деб эълон қилди. Шунингдек, Интерпол Бош котиби жаноб Юрген Шток сессия иштирокчиларига қаратилган манзилли нутқида тинчликни мустаҳкамлаш йўлида трансмиллий жиноятчиликка қарши курашда уларнинг салоҳиятини янада юксалтириш ва кенгайтириш борасида тўхталиб ўтди.
Интерполнинг Ўзбекистон Республикасидаги Миллий марказий бюроси делегацияси ҳам Ҳиндистон Мустақиллигининг 75 йиллигини нишонлаш билан бир вақтда ўтказилган ушбу муҳим тадбирда ташкилотга аъзо 166 мамлакат делегатлари билан бирга қатнашмоқда.
Бош Ассамблеянинг 90-сессияси очилиш кунида Интерполнинг Ўзбекистон Республикасидаги Миллий марказий бюроси делегациясининг Интерполнинг Пекин ва Абу-Даби шаҳарлари ММБ делегациялари билан икки томонлама учрашувлари бўлиб ўтди, улар чоғида ҳамкорликни мустаҳкамлаш ниятлари тасдиқланди ва яқин келажак учун ташаббуслар белгиланди.

19 октября 2022 г. 879
18 октября состоялась торжественная церемония открытия 90-ой сессии Генеральной Ассамблеи Интерпола в Нью Дели/Индия
16 октября 215-ым заседанием Исполнительного комитета Международной организации уголовной полиции Интерпол в Нью-Дели, Индия, где прошли дискуссии по рассмотрению деятельности организации и определению окончательной повестки дня 90-ой сессии Генеральной Ассамблеи, завершились протокольные процедуры по проведению мероприятия, открытие которого состоялось 18 октября.
Торжественной приветственной речью 90-ю сессию Генеральной Ассамблеи Интерпола открыл Премьер-министр Индии Нарендра Моди.  Затем Президент МОУП Интерпол Ахмад Насер Аль-Раиси, поприветствовав участников мероприятия, объявил о начале заседания сессии в соответствии с утвержденной повесткой дня, включающий широкий круг вопросов, связанных с противодействием наиболее опасным видам транснациональной преступности, координацией совместных полицейских операций, а также обеспечением эффективного функционирования Интерпола. Затем с адресной речью к участникам сессии о дальнейшем наращивании и укреплении своего потенциала в деле борьбы с транснациональной преступностью во имя укрепления мира, обратился Генеральный секретарь Интерпола господин Юрген Шток.
Делегация Национального центрального бюро Интерпола в Республике Узбекистан, наряду с делегатами из 166 стран-членов организации, также принимает участие в этом значимом событии, которое одновременно совпало с празднованием 75-летнего юбилея Независимости Индии.
В день открытия 90-ой сессии Генассамблеи у делегации Национального центрального бюро Интерпола Ташкента состоялись двусторонние встречи с делегациями НЦБ Интерпола Пекина и Абу Даби, в ходе которых были подтверждены намерения в укреплении сотрудничества и определены инициативы на ближайшую перспективу.