16 декабрь 2020 4334
Ички ишлар органлари ходимлари томонидан Дўстлик тумани Манас қишлоқ фуқаролар йиғинидаги постда “Nexia” тўхтатиб, текширилганида автоулов салони ва юкхонасида 30 дона 20 литрлик идишларга жойланган 500 литр дизель ёнилғиси борлиги маълум бўлди.
Зомин тумани Даштобод шаҳарчаси Бахт маҳалласида яшовчи З.Х. ноқонуний юкни уйига олиб кетаётганлигини билдирган.
Шунингдек, у маҳсулотни вилоятнинг Арнасой тумани ҳудудида М. исмли шахсдан сотиб олганлигини маълум қилган. Ёнилғи тегишли тартибда ҳужжатлаштириб олиниб, суриштирув ҳаракатлари олиб борилмоқда.

Пойман вор 500 литров дизеля
Сотрудниками органов внутренних дел на территории сельского схода граждан “Манас” в Дустликском районе остановлен автомобиль “Nexia”, при проверке которого стало известно, что в салоне и багажном отделении находится 500 литров дизельного топлива в 30, 20-литровых емкостях.
Житель махалли Бахт городка Даштобод Зааминского района З.Х. пояснил, что везет незаконный товар домой.
Помимо этого, сообщил, что данный товар он приобрел в Арнасайском районе у человека по имени М. Топливо оформлено в установленном порядке, ведется дознание.