6 нафар шахсларга ноқонуний сабоқ берган шахснинг қилмишлари фош бўлди
Жорий йилнинг 04 январь куни Фарғона вилояти ИИБ ТЭҚКБ ходимлари томонидан ўтказилган тезкор тадбир давомида, Бувайда туманида 2022 йилнинг декабрь ойидан буён ноқонуний диний таълим бериш билан шуғулланиб юрган шахснинг қилмишларига чек қўйилди.
Аслида Жов маҳалла фуқаролар йиғинида яшовчи С.Ҳ исмли фуқаро яшаш хонадонида жами 6 нафар шахсга ноқонуний диний таълим бериб келаётгани аниқланган. Энг ажабланарлиси, ундан дарс олаётганларнинг 5 нафари вояга етмаганлар бўлиб, турли туманлардан келиб таҳсил олаётганлиги маълум бўлди.
Ҳолат юзасидан ушбу фуқарога Ўзбекистон Республикаси Маъмурий жавобгарлик тўғрисидаги кодекснинг 241-моддаси билан ҳужжатлар расмийлаштирилиб, тегишли суд органига юборилди.

7 января 2023 г. 823
4 января в ходе оперативного мероприятия, проведенного сотрудниками УВД Ферганской области, В Бувайдинском районе пресечены действия лица, занимавшегося незаконным религиозным обучением с декабря 2022 года.
Как установлено, гражданин по имени С.Х., проживающий в махалле Жов, в своем доме незаконно обучал 6 человек религиозному учению. Самое удивительное, что 5 учеников несовершеннолетние и из разных районов.
По факту в отношении данного лица оформлены документы на основании статьи 241 Кодекса Республики Узбекистан об административной ответственности.