Андижон шаҳрида қўшмачилик фаолиятини олиб бораётган яна бир фуқаро аниқланди
Андижон вилояти ИИБ Т ва ЭККБ ходимлари томонидан ўтказилган «Орият-2022» тадбири давомида фуқаро аёл К.Г Андижон шаҳрида жойлашган ўзининг ижара асосидаги яшаш хонадонида 400.000 сўм ҳамда 800.000 сўм пуллар эвазига холис мижоз А.Ю ва А.О лар билан фуқаро аёл Ў.М ни жинсий алоқа қилиши учун ғаразли ва бошқа паст ниятларда қўшиб берган вақтида тадбир иштирокчилари томонидан ашёвий далиллар билан қўлга олинди.
Мазкур ҳолат юзасидан Андижон шаҳар ИИОФМБ ҳузуридаги тергов бўлими томонидан фуқаро аёл К.Г га нисбатан Ўзбекистон Республикаси Жиноят кодексининг 131-моддаси 1-қисми билан жиноят иши қўзғатилди.

26 июля 2022 г. 1171
В ходе мероприятия «Орият-2022», проведенного сотрудниками ОБТиЭ УВД Андижанской области, с вещественными доказательствами была задержана гражданка К.Г., которая в арендованном ею доме, расположенном в городе Андижан, за 400 тысяч и 800 тысяч сумов в корыстных и низменных целях создала условия для интимной связи беспристрастных клиентов А.Ю. и А.О. с гражданкой У.М.
По данному факту Следственным отделом при УКД ОВД города Андижан в отношении К.Г. возбуждено уголовное дело по части 1 статьи 131 Уголовного кодекса Республики Узбекистан.