Андижонда наркограффити билан шуғулланган шахслар қўлга олинди
Жорий йилнинг 15 ноябрь кунига ўтар кечаси Тошкент шаҳридан реклама учун келган икки нафар шахслар – 1995 йилда туғилган Ч.Э. ва А.Ш.лар Андижон шаҳар ҳудудида деворларга наркограффити ёзаётганида ушланган.
Дастлабки суриштирув давомида маълум бўлишича, улар Интернет тармоғи орқали келиб тушган таклифга кўра вилоятларга бориб, ҳар бир наркограффити учун моддий манфаатдорлик эвазига реклама қилаётгани ҳамда манбаини билмаслиги ва танимаслигини маълум қилишган.
Ҳозирда ушбу ҳолат бўйича Андижон шаҳар ИИО ФМБ 4-ИИБ ходимлари томонидан кўп қаватли уйлар фаолларининг яшаш уйларини таъмирига зиён етказгани учун ушбу шахсларга эътироз билдирганида, ушбу 2 нафар шахслар жанжаллашганлик ҳолати бўйича, Маъмурий жавобгарлик тўғрисидаги кодекснинг 183, 194-195-моддаларига асосан ҳужжатлар тўпланиб, қонуний чора кўриш учун судга юбориш чоралари кўрилмоқда.

В Андижане задержаны лица, занимавшиеся нанесением наркограффити
В ночь на 15 ноября нынешнего года двое лиц – Ч.Э. и А.Ш., 1995 года рождения, приехавшие из Ташкента, задержаны во время нанесения наркограффити на стенах на территории города Андижана.
Как стало известно в ходе расследования, они заявили, что по поступившим в сети Интернет предложениям выезжают в области и за определенную плату осуществляют рекламу по наркограффити, а об источниках им ничего не известно, никого не знают.
На сегодня по факту скандала между данными лицами и активистами многоэтажных домов, где имелось место претензиям по поводу нанесения вреда ремонту фасада домов, сотрудниками 4-го ОВД УКД ОВД г. Андижана собраны документы на основании статей 183, 194-195 Кодекса Республики Узбекистан об административной ответственности, которые будут направлены в судебный орган.