Ангор туманида асал ўғриси қўлга олинди
Ангор туманида 2023 йил 30 июль куни Музработ туманида яшовчи, 1989 йилда туғилган М.Малик (исм шарифлар ўзгартирилган) вилоят ИИБнинг «102» хизматига қилган мурожаатида, 2023 йилнинг 29 июль кунидан 30 июль кунига ўтар кечаси, Ангор тумани ҳудудидаги очиқ дала майдонида турган қаровсиз қолдирилган асалари вагонидаги 2 филак 85 (саксон беш) кг асалини номаълум шахс ўғирлаб кетганлигини билдирган.
Мазкур мурожаат юзасидан Ички ишлар органлари ходимлари томонидан кўрилган чоралар натижасида, ушбу ўғирликни шу туманда яшовчи, 1997 йилда туғилган О.Олим содир этганлиги аниқланиб ушланган ва ашёвий далил олинган. 8 август куни О.Олимга нисбатан Ўзбекистон Республикаси Жиноят кодексининг 169-моддаси 1-қисми билан жиноят иши қўзғатилган.

13 августа 2023 г. 1648
30 июля житель Музрабадского района М. Малик (имя и фамилия изменены), 1989 года рождения, позвонил на короткий номер «102» УВД области и сообщил, что в ночь на 30 июля неизвестным лицом было похищено 85 кг меда из 2-х ящиков ульевых вагончиков, оставленных без присмотра в чистом поле на территории Ангорского района.
В результате мер, принятых сотрудниками органов внутренних дел, установлена причастность к совершению данного преступления жителя этого района О. Олима, 1997 года рождения. 8 августа в отношении О. Олима возбуждено уголовное дело по части 1 статьи 169 Уголовного кодекса Республики Узбекистан.