Ангор туманида фирибгарлик жиноятини содир қилган шахсга нисбатан жиноят иши қўзғатилди
Ангор тумани “Таллашқон” маҳалласида яшовчи, Ж.Жўра (исм шарифлар ўзгартирилган) ва бошқалар туман ИИБга ариза билан мурожаат қилиб, унда, шу туманда яшовчи, Д.Дилмурод 2022 йил ноябрь, декабрь ойлари давомида жами 57 000 000 (эллик етти миллион) сўмлик чорва молларини сотиб беришни ваъда қилиб, молларни олиб кетиб пулларини ҳозирги кунга қадар бермасдан ўзининг шахсий эҳтиёжлари учун ишлатиб юборганлигини билдирган.
Мазкур ҳолат юзасидан Д.Дилмуродга нисбатан Ўзбекистон Республикаси Жиноят кодексининг 168-моддаси 3-қисми “б” банди  билан жиноят иши қўзғатилган.
Азиз фуқаролар халқимизда “Отанг бозор-онанг бозор!» деган бир нақл бор шу мақолга амал қилиб, ўзингиз ҳалол меҳнат орқали боқиб катта қилган уй ҳайвонларингизни ёки етиштирган маҳсулотларингизни, фирибгарлар қўлига ўз ихтиёрингиз билан топшириб, пулларини ололмай алданиб қолманг!

J. Jura (names have been changed) and others living in the "Tallashkan" mahalla of Angor district appealed to the district Department of Internal Affairs. They stated that D. Dilmurod, living in the same district, promised to sell cattle worth 57,000,000 (fifty-seven million) UZS during November and December 2022, took the goods and used the money for his personal needs without giving it.
In this regard, a criminal case was initiated against D. Dilmurod under Article 168, Part 3, Clause "b" of the Criminal Code of the Republic of Uzbekistan.
Dear citizens, be aware not to be fooled by not being able to get your money by handing over your pets or your cultivated products to the hands of fraudsters.