Банк пластик картадан пул ўғирлаганнинг шахси аниқланди
Қумқўрғон туманида 2023 йил 9 январь куни туманнинг «Гулистон» маҳалласида яшовчи, Б.Бобур (исм-шарифлар ўзгартирилган) туман ИИБга ариза билан мурожаат қилиб, унда 2022 йил 8 ноябрь куни банк пластик картасидан номаълум шахс 1.545.000 сўм пулини ечиб олганлигини билдирган. Ички ишлар органлари ходимлари томонидан кўрилган чоралар натижасида, ушбу ўғирликни шу туманда яшовчи С.Салим содир этганлиги аниқланиб, ушланган ва ашёвий далил олинган.
16 январь куни С.Салимга нисбатан Ўзбекистон Республикаси Жиноят кодексининг 169-моддаси 3-қисми «б» банди билан жиноят иши қўзғатилган.

23 января 2023 г. 608
9 января текущего года Б.Бобур (данные изменены), проживающий в махалле «Гулистан», обратившись в ОВД с заявлением, пояснил, что 8 ноября 2022 года с его банковской карты неизвестным были сняты средства в размере 1.545.000 сумов.
В результате мер, предпринятых сотрудниками органов внутренних дел, установлено, что данную кражу совершил С.Салим, проживающий в этом районе. Он был задержан с вещественными доказательствами.
16 января в отношении С.Салима возбуждено уголовное дело по пункту «б» части 3 статьи 169 Уголовного кодекса Республики Узбекистан.