Банк пластик картадан пул ўғирлаганнинг шахси аниқланди
Қумқўрғон туманида 2023 йил 9 январь куни туманнинг «Гулистон» маҳалласида яшовчи, Б.Бобур (исм-шарифлар ўзгартирилган) туман ИИБга ариза билан мурожаат қилиб, унда 2022 йил 8 ноябрь куни банк пластик картасидан номаълум шахс 1.545.000 сўм пулини ечиб олганлигини билдирган. Ички ишлар органлари ходимлари томонидан кўрилган чоралар натижасида, ушбу ўғирликни шу туманда яшовчи С.Салим содир этганлиги аниқланиб, ушланган ва ашёвий далил олинган.
16 январь куни С.Салимга нисбатан Ўзбекистон Республикаси Жиноят кодексининг 169-моддаси 3-қисми «б» банди билан жиноят иши қўзғатилган.

January 23, 2023 458
On January 9, 2023, B. Babur (names were changed), a resident of "Guliston" mahalla of Kumkurgan district, appealed to the district department of Internal Affairs. He stated that on November 8, 2022, an unknown person withdrew 1,545,000 UZS from his bank plastic card. As a result of the measures taken by the employees of the internal affairs bodies, it was determined that S. Salim, a resident of this district, committed this theft. He was arrested, and material evidence was obtained.
On January 16, a criminal case was initiated against S. Salim under Article 169, Part 3, Clause "b" of the Criminal Code of the Republic of Uzbekistan.