Банкоматни ўғирлаган шахслар қўлга олинди
2023 йилнинг 25 январь куни Э.Т. «102» қисқа рақамга қўнғироқ қилиб, Каттақўрғон тумани «А.Навоий» маҳалласи «А.Навоий» кўчасида ўрнатилган банкомат шохобчасидан номаълум шахслар томонидан бир дона банкомат қурилмаси ичида бўлган 720.000.000 сўм миқдордаги пуллари билан ўғирлаб кетилганлигини билдирган.
Олиб борилган тезкор суриштирув ишлари давомида Каттақўрғон туман «Таварон» маҳалласи ҳудудидаги ташландиқ жойдан ўғирланган банкомат аппарати бўлакларга бўлинган ҳолда топилган.
Ушбу жиноятни содир этган шахсларни аниқлаш ва уларни қидириб топиш бўйича олиб борилган суриштирувлар давомида мазкур жиноятни 1995 й.т. Б.А., 1998 й.т. О.З., 1994 й.т. Б.Н. ва 1994 й.т. Х.О.лар содир этганлиги аниқланган.
Ҳозирда ушбу шахслар қўлга олиниб, уларга нисбатан қамоққа олиш тарзидаги эҳтиёт чораси қўлланилган.

4 февраля 2023 г. 889
25 января текущего года гражданин Э.Т., позвонив на короткий номер «102», пояснил, что неизвестными был похищен банкомат, установленный на улице А.Навои Каттакурганского района, внутри которого находились деньги в размере 720 миллионов сумов.
В ходе проведенных оперативно-дознавательных работ банкомат, разделенный на части, был обнаружен в заброшенном месте на территории махалли «Таварон» Каттакурганского района.
В ходе дознавательной работы, проведенной с целью установления лиц, совершивших преступление и их розыску, были установлены причастные к краже банкомата Б.А., 1995 г.р., О.З., 1998 г.р., Б.Н., 1994 г.р. и Х.О., 1994 г.р.
В настоящее время данные лица задержаны, в отношении них применена мера пресечения в виде заключения под стражу.