Биржа орқали пулларни кўпайтириб бераман деб алдаб кетган фирибгар қўлга тушди
Тошкент шаҳри Миробод туманида яшовчи 77 ёшли Қ.С.га номаълум шахс қўнғироқ қилиб, биржа орқали пулларини кўпайтириб олишни таклиф қилиб, 13.365 АҚШ доллари миқдоридаги пулларни қўлга киритиб ғойиб бўлганлигини маълум қилган.
Ўтказилган тезкор-қидирув тадбирлари натижасида, ушбу жиноятни Тошкент вилоятида яшовчи 31 ёшли фуқаро А.Ф. томонидан содир этилганлиги аниқланиб, қўлга олинган.
А.Ф. Ўзбекистон Республикаси Жиноят кодексининг 168-моддаси 3-қисми билан билан жиноий жавобгарликка тортилди.
Қонунга мувофиқ, А.Ф. томонидан содир этилган жиноий ҳаракатлар учун беш йилдан саккиз йилгача озодликдан маҳрум қилиш жазоси назарда тутилган.

Задержан гражданин, который обещал «приумножить» деньги на бирже
Сообщается, что 77-летнему жителю Мирабадского района города Ташкента К.С. позвонил неизвестный и предложил приумножить его деньги на бирже, заполучил от него деньги в размере 13 365 долларов США, а затем исчез.
В ходе проведенных оперативно-розыскных мероприятий обвинение в совершении данного преступления предъявлено 31-летнему жителю Ташкентской области А.Ф., который задержан стражами правопорядка.
А.Ф. привлечен к уголовной ответственности по части 3 статьи 168 Уголовного кодекса Республики Узбекистан.
По закону за уголовные деяния, совершенные А.Ф., предусмотрено наказание в виде лишения свободы на срок от пяти до восьми лет.