Бувайда туманида пластик карта ҳисобидан 9.000.000 сўм пулларни ўғирлаган шахс аниқланди
Бувайда тумани. 16 апрель куни фуқаро Й.М ИИБга мурожаат қилиб, унда шу куни номаълум шахс тегишли банк томонидан берилган пластик карта ҳисобидан 9.000.000 сўм пулини яширин равишда ечиб олганлигини билдирган.
Мазкур ҳолат юзасидан Бувайда тумани ИИБ ҳузуридаги тергов бўлинмаси томонидан Жиноят кодексининг 169-моддаси 3-қисми «б» банди билан жиноят иши қўзғатилган.
Фарғона вилояти ИИБ ЖҚБ ходимлари томонидан олиб борилган тезкор-суриштирув ҳаракатлари давомида ушбу жиноятни Ж.А содир этганлиги аниқланиб, процессуал тартибда ушланган ва 9.000.000 сўм пуллар далилий ашё тариқасида олинган.
Эслатиб ўтамиз, Жиноят кодексининг 169-моддаси 3-қисмида кўрсатилган жиноятни содир этган шахс 8 йилгача озодликдан маҳрум қилиш билан жазоланиши мумкин.

В Бувайдинском районе выявлен человек, похитивший 9 млн сумов со счета пластиковой карты
16 апреля в органы внутренних дел обратился гражданин Й.М., который в своем заявлении сообщил, что в тот же день неизвестный тайно снял со счета пластиковой карты, выпущенной соответствующим банком, 9.000.000 сумов.
По данному факту следственным отделением при ОВД Бувайдинского района возбуждено уголовное дело по пункту «б» части 3 статьи 169 Уголовного кодекса Республики Узбекистан.
В ходе оперативно-розыскных мероприятий сотрудниками УУР УВД Ферганской области установлено, что преступление совершил Ж.А., который задержан в процессуальном порядке и в качестве вещественных доказательств изъято 9.000.000 сумов.
Следует отметить, что лицо, совершившее преступление, предусмотренное частью 3 статьи 169 УК Республики Узбекистан, может быть приговорено к лишению свободы на срок до 8 лет.
Уважаемые граждане, берегите свое имущество и деньги! Таким образом, вы будете способствовать предотвращению краж.