Бувайда туманида савдо дўконидан пул ўғирлаган шахс қўлга тушди
Бувайда тумани. Бувайда маҳалла ҳудудида яшовчи фуқаро Д.Э ИИБга мурожаат қилиб, унда 12 март куни номаълум шахс яшаш хонадони олдида жойлашган қурилиш моллари савдо дўконига ғайриқонуний равишда кириб, савдо дўконида бўлган 2.000.000 сўм пулларини яширин равишда ўғирлаб, ҳодиса жойидан яширинганлигини маълум қилган.
Мазкур ҳолат юзасидан Бувайда тумани ИИБ ҳузуридаги тергов бўлими томонидан жиноят кодексининг 169-моддаси 2-қисми «г» банди (ўғирлик) билан жиноят иши қўзғатилган.
Олиб борилган тезкор-суриштирув ишлари давомида, ушбу жиноятни Э.А содир этганлиги аниқланиб, унга нисбатан суд томонидан «қамоққа олиш» тарзидаги эҳтиёт чораси қўлланилган.

25 марта 2023 г. 466
Житель Бувайдинского района Д.Э. обратился в органы внутренних дел и сообщил, что 12 марта неизвестный незаконно проник в магазин по продаже стройматериалов, расположенный возле его дома, и украл 2 млн сумов, а затем скрылся с места происшествия.
По данному факту следственным отделом при ОВД Бувайдинского района возбуждено уголовное дело по пункту «г» части 2 статьи 169 (кража) Уголовного кодекса Республики Узбекистан.
В ходе проведения оперативно-розыскных мероприятий установлена причастность к совершению преступления гражданина Э.А., в отношении которого применена мера пресечения, связанная с заключением под стражу.