Бухорода ноқонуний ер савдоси билан боғлиқ жиноят фош этилди
Бухоро вилояти Ички ишлар бошқармаси ҳамда Бош прокуратура ҳузуридаги Департаментнинг Бухоро вилоят бошқармаси ходимлари томонидан ҳамкорликда ўтказилган тезкор тадбирда фуқаро Ш.А. бошқа бир фуқаро Ф.нинг ишончига кириб, унга укасининг номидаги «Г.А.» МЧЖга қарашли 7 гектар экин ер майдонини фирибгарлик йўли билан 120.000 АҚШ долларига сотишга келишиб, олдиндан 20.000 АҚШ долларни олган вақтида ашёвий далиллар билан ушланган.
Мазкур ҳолат юзасидан фуқаро Ш.А.га нисбатан Ўзбекистон Республикаси Жиноят кодексининг 168-моддаси билан жиноят иши қўзғатилиб, дастлабки тергов ҳаракатлари олиб борилмоқда.

An illegal land sales crime was revealed in Bukhara
The Bukhara Regional Department of Internal Affairs and the Bukhara Regional Department of the Prosecutor General's Office detained the citizen Sh.A. during the joint operation. He entered into another citizen, F.'s trust. Sh.A. wanted sale him the 7-hectare crop belonging to his brother under the name "G.A." LLC. He fraudulently sold it for $ 120,000 and was seized with material evidence while receiving $ 20,000 in advance.
In this regard, the Investigation Department initiated a criminal case according to Article 168 of the Criminal Code of the Republic of Uzbekistan, and a preliminary investigation is undertaken.