Денов туманида жиноий гуруҳ қўлга олинди
Денов туманида 2023 йил 26 январь куни Тошкент шаҳрида яшовчи, Ю.Бобур (исм-шарифлар ўзгартирилган) туман ИИБга ариза билан мурожаат қилиб, унда 25 январь кунидан 26 январь кунига ўтар кечаси туманнинг «Қизилгул» маҳалласида жойлашган масъулияти чекланган жамияти ҳудудида сақланаётган 3 бош қўйларини номаълум шахслар ўғирлаб кетганлигини билдирган.
Ички ишлар органлари ходимлари томонидан кўрилган чоралар натижасида, ушбу ўғирлик жиноятини Денов туманида яшовчилар, 2003 й.т. К.Салим, 2004 й.т. К.Даврон, 2002 й.т. С.Собир ҳамда 2005 й.т. Б.Валишерлар содир этишганлиги аниқланиб ушланган ва улардан ашёвий далил олинган.
5 февраль куни К.Салим, К.Даврон, С.Собир ҳамда Б.Валишерларга нисбатан Ўзбекистон Республикаси Жиноят кодексининг 169-моддаси 2-қисми “в,г” бандлари билан жиноят иши қўзғатилган.

7 февраля 2023 г. 550
26 января в ОВД с заявлением обратился житель города Ташкента Ю.Бобур (имена и фамилии изменены) и сообщил, что в ночь на 26 января неизвестными были украдены три головы овец, находившихся на территории ООО в махалле Кизилгул.
В результате мер, проведенных сотрудниками органов внутренних дел, обвинение в совершении данного преступления предъявлено жителям Денауского района К.Салиму (2003 г.р.), К.Даврону (2004 г.р.), С.Собиру (2002 г.р.), а также Б.Валишеру (2005 г.р.), которые были задержаны и у них изъяты вещественные доказательства. 5 февраля в отношении К.Салима, К.Даврона, С.Собира и Б.Валишера возбуждено уголовное дело по пунктам «в,г» части 2 статьи 169 Уголовного кодекса Республики Узбекистан.