“Диққат пиёда” тадбирининг сўнги кунида Фарғона вилоятида қидирувга берилган фуқаро ушланди
Жорий йилнинг 28 феврал куни Зангиота тумани ҳудудидан ўтган М39 “Тошкент-Термиз” автомобиль йўлида йўлни белгиланмаган қисмидан кесиб ўтаётган пиёда, шу ҳудудда хизмат олиб бораётган ЙПХ инспектори А.Ўтамишовнинг эътиборини тортади ва пиёдага чора кўриш мақсадида тўхтатади.
Планшет ёрдамида фуқаронинг шахси текширилганда у – 1983 йилда туғилган Фарғона вилоятида яшаган фуқаро Х.З. эканлиги ва Ўзбекистон Республикаси ЖКнинг 168-моддаси 1-қисми билан айбланиб, 2021 йилнинг 31 декабр кунида Фарғона вилояти Марғилон шаҳри ИИБ томонидан қидирув эълон қилинганлиги аниқланди.
Қидирувдаги шахсга нисбатан эҳтиёт чораси "Қамоқ" бўлганлиги учун фуқаро Зангиота тумани ИИБ вақтинча сақлаш ҳибсхонасига жойлаштирилди.

A wanted citizen was detained in Fergana region
On February 28, a pedestrian crossing an unmarked section of the M39 Tashkent-Termez highway in Zangiota district caught the attention of traffic police inspector A. Utamishov and stopped him to inspect.
When the police inspector checked the citizen's identity using the tablet, he was identified as H.Z., a citizen of Fergana region, born in 1983. He committed the crime under Article 168, Part 1 of the Criminal Code of the Republic of Uzbekistan. On December 31, 2021, he was declared wanted by the DIA of Margilan, Fergana region.
The citizen was placed in the temporary detention facility of the Zangiota District Department of Internal Affairs as a precautionary measure against the wanted person.