Фарғона шаҳрида автомашинадан пул ва телефон аппаратини ўғирлаган шахслар аниқланди
Фарғона шаҳар Қувасой кўчасида яшовчи Х.О ИИБга мурожаат қилиб, унда 2023 йилнинг 13 июль куни номаълум шахс яшаш хонадони олдида қаровсиз қолдирган “Матиз” русумли автомашина салонида бўлган “Samsung” русумли телефон аппаратини, 250 АҚШ доллари ва 3.000.000 сўм пулларини яширин равишда ўғирлаб, ҳодиса жойидан яширинганлигини маълум қилган.
Мазкур ҳолат юзасидан Фарғона шаҳар ИИО ФМБ ҳузуридаги тергов бўлими томонидан Жиноят кодексининг 169-моддаси 1-қисми (ўғирлик) билан жиноят иши қўзғатилган.
Олиб борилган тезкор қидирув ҳаракатлари давомида ушбу жиноятни Д.М ва И.С.лар содир этганлиги аниқланиб, тергов ҳаракатлари олиб борилмоқда.
Эслатиб ўтамиз, Жиноят кодексининг 169-моддаси 1-қисмида кўрсатилган жиноятни содир этган шахс 3 йилгача озодликдан маҳрум қилиш билан жазоланади.
Ҳурматли фуқаролар, ўз мол-мулкингиз пул маблағларингизни эҳтиёт қилинг! Бу билан ўғирлик жиноятларининг олдини олишга ҳисса қўшган бўласиз.

People who stole money and telephones from a car were identified in Fergana city
Kh. O., a resident of Kuvasoy Street, Fergana city, appealed to the Department of Internal Affairs. He stated that on July 13, 2023, an unknown person secretly stole the Samsung telephone, 250 US dollars and 3,000,000 UZS from “Matiz” car, which he left unattended in front of his house and hid from the scene.
In this regard, the Investigation Department of the DIA of Fergana city initiated a criminal case under Article 169, Part 1 (theft) of the Criminal Code.
The quick search determined that D.M. and I.S. committed this crime, and an investigation is undertaken.
We remind you that the person who commits the crime specified in Article 169, part 1 of the Criminal Code might be punished with imprisonment for up to 3 years.
Dear citizens, be careful of your property and money! In this way, you will contribute to the prevention of theft crimes.