Фарғона шаҳрида «оғуфуруш» қўлга олинди
Фарғона шаҳри.16 май куни Фарғона шаҳар ИИО ФМБ ЖҚБ ходимлари томонидан ўтказилган тадбир давомида, Х.Д махсус харидорга 850.000 сўм эвазига гашиш гиёҳвандлик моддасини сотган вақтида ушланган ва 850.000 сўм пуллар далилий ашё тариқасида олинган.
Ҳолат юзасидан Фарғона шаҳар ИИО ФМБ ҳузуридаги тергов бўлими томонидан Жиноят кодексининг 273-моддаси 5-қисми билан жиноят иши қўзғатилиб, процессуал тартибда ушланган.
Эслатиб ўтамиз, Жиноят кодексининг 273-моддаси 5-қисмида кўрсатилган жиноятни содир этган шахс йигирма йилгача озодликдан маҳрум қилиш билан жазоланиши мумкин.

В городе Фергане задержан сбытчик наркотиков
16 мая во время проведения мероприятия сотрудниками ОУР УКД ОВД города Ферганы Х.Д. был задержан с поличным в момент получения от условного покупателя наркотического средства «гашиш» за 850 000 сумов, изъятое в качестве вещественного доказательства.
По факту следственным отделом при УКД ОВД города Ферганы возбуждено уголовное дело по части 5 статьи 273 Уголовного кодекса Республики Узбекистан, злоумышленник задержан в процессуальном порядке.
Уважаемые граждане! Не забывайте, что употребление наркотиков опасно для здоровья, их хранение является незаконным и может привести к уголовной ответственности.
Следует отметить, что лицо, совершившее преступление, предусмотренное частью 5 статьи 273 УК Республики Узбекистан, может быть приговорено к лишению свободы на срок до двадцати лет.