Фирибгар Корея давлатига ишга жўнатаман деб алдаб кетди
2021 йил 1 октябрь куни, Андижон вилояти Балиқчи туманида яшовчи, 1989 йилда ва 1967 йилда туғилган фуқаролар ариза билан мурожаат қилиб, 2018 йил ёз ойларида, Чортоқ туманида яшовчи, Наманган шаҳридаги МЧЖ раҳбари, 1978 йилда туғилган фуқаро уларни ишончига кириб, Корея давлатига ишга жўнатишини, у ерда иш билан таъминлашини айтиб, алдаб, фуқаролардан 5.050 АҚШ ва 5.300 АҚШ долларини олиб, ўзининг шахсий эҳтиёжлари учун ишлатиб юборганлигини маълум қилиб, чора кўришни сўраган.
Бундан ташқари, фуқаро ўзининг жиноий ҳаракатларини такроран давом эттириб, 2018 йил ёз ойларида, Наманган шаҳрида яшовчи, 1982 йилда туғилган фуқарони ишончига кириб, Корея давлатига ишга жўнатишини айтиб, алдаб, 56.000.000 сўм пул ва 70 АҚШ долларини олиб, ўзининг шахсий эҳтиёжи учун ишлатиб юборганлиги аниқланган.
Ушбу ҳолат бўйича Наманган шаҳар ИИО ФМБ ҳузуридаги ТБ томонидан 2021 йил 4 октябрь куни Жиноят кодексининг 168-моддаси 3-қисми билан жиноят иши қўзғатилган.

October 7, 2021 4538
On October 1, citizens of Balikchi district of Andijan region, born in 1989 and 1967, filed a complaint to the Internal Affairs. They claimed that in the summer of 2018, a citizen born in 1978, living in Chartak district, the head of LLC in Namangan, promised to send them to work in Korea. He said to employ them there and took $ 5,050 and $ 5,300 from citizens and used them for his personal needs. The citizens asked the police to take action.
Besides, that citizen continued his criminal activities. In the summer of 2018, he tricked a citizen born in 1982 into sending him to work in Korea and took 56,000,000 sums and 70 US dollars. He spent money on his personal needs.
On October 4, the Investigation Department of the DIA of Namangan city initiated a criminal case under Article 168, Part 3 of the Criminal Code.