"ГАЗ - 3102" "Lacetti"нинг йўлига чиқиб кетди ва...
Фориш тумани Нурак маҳалласи ҳудудидан ўтувчи Жиззах - Қизилча 4/Р-36 йўлининг 48 километрида йўл-улов ҳодисаси рўй берди. Фориш тумани "Осмонсой" маҳалла фуқаролар йиғинида яшовчи, 1975 йилда туғилган М.А. акасига тегишли "ГАЗ - 3102" русумли автоулов бошқарувини йўқотиши оқибатида йўлнинг қарама-қарши йўналишига чиқиб кетиб, "Lacetti"га урилган.
Оқибатда "Lacetti" ҳайдовчиси, "Осмонсой" маҳалла фуқаролар йиғинида истиқомат қилувчи, 1989 йилда туғилган Ш.Э. чап оёқ болдир суягининг синиши ташхиси билан Фориш тумани тиббиёт бирлашмасининг жонлантириш бўлимига ётқизилган. "ГАЗ-3102" ҳайдовчиси эса олинган тан жароҳатлари натижасида шифохонада кўрсатилган тиббий ёрдамларга қарамасдан вафот этди.

«ГАЗ-3102» выехал на дорогу «Lacetti» и …
На 48-м километре автодороги 4/Р-36 Джизак–Кизилча, которая проходит по территории махалли Нурак Фаришского района, зафиксировано дорожно-транспортное происшествие. Житель махаллинского схода граждан «Осмонсой» М.А., 1975 года рождения, будучи за рулем автомобиля «ГАЗ-3102», в результате того, что не справился с управлением, выехал на встречную полосу дороги и врезался в автомобиль «Lacetti».
В результате водитель транспортного средства «Lacetti» Ш.Э., 1989 года рождения, проживающий в махаллинском сходе граждан «Осмонсой», со сломанной ногой был доставлен в реанимационное отделение медицинского учреждения. А водитель автомобиля «ГАЗ-3102», несмотря на оказанную медицинскую помощь, скончался в больнице.