21 сентябрь 2022 650
Бухоро вилояти ҳуқуқни муҳофаза қилувчи органлар ходимлари ҳамкорликда ўтказилган тезкор тадбир давомида Ғиждувон туманидаги мактабгача таълим ташкилотларидан бирининг раҳбари, Улуғбек кўчасида яшовчи, 1982 йилда туғилган М.Г. исмли аёл ўз хизмат мавқейидан фойдаланиб, фуқаро С.А. ни ўзи раҳбарлик қилиб келаётган МТТга 3. млн сўм эвазига ишга қабул қилишини ваъда қилиб, ушбу МТТ ҳамшираси Э.М. орқали кимёвий ишлов берилган 200 АҚШ долларини олган вақтида ашёвий далиллар билан ушланган.
Мазкур ҳолат юзасидан фуқаро М.Г. га нисбатан Ўзбекистон Республикаси Жиноят кодексининг 210-моддаси 1-қисми билан жиноят иши қўзғатилиб, дастлабки тергов ҳаракатлари олиб борилмоқда.

В Гиждуванском районе заведующая детсадом задержана при получении взятки
В ходе оперативного мероприятия, проведенного совместными усилиями сотрудников правоохранительных органов Бухарской области, установлено, что руководительница одного из дошкольных образовательных учреждений Гиждуванского района М.Г., 1982 года рождения, пользуясь своим служебным положением, обещала С.А. принять на работу в руководимое ею учреждение, за что потребовала 3 млн сумов. Она была задержана стражами правопорядка в момент получения через работающую здесь же медсестру Е.М. химически обработанных 200 долларов США.
По данному факту в отношении гражданина М.Г. возбуждено уголовное дело по части 1 статьи 210 Уголовного кодекса Республики Узбекистан, ведутся следственные действия.