Ғиждувон туманида ижтимоий тармоқ орқали содир этилган ўғирлик фош этилди
Ғиждувон тумани «Нодирабегим» маҳалласида яшовчи, 1995 йилда туғилган С.З. исмли шахс “OLX” онлайн савдо сайтига кирган вақтида, Телеграм мессенжери орқали ўзини «Дмитрий» деб таништирган номаълум шахс унга тегишли уяли телефон қурилмасини сотиб олишга ва пулини пластик картасига “click” иловаси орқали ташлаб беришини айтиб, пластик карточкаси кодини олиб, карта ҳисобида бўлган жами 2.683.000 сўм миқдоридаги пулларини ечиб олган.
Мазкур ҳолат юзасидан «Дмитрий» исмли номаълум шахсга нисбатан Ўзбекистон Республикаси Жиноят кодексининг 169-моддаси 1-қисми билан жиноят иши қўзғатилиб, олиб борилган тезкор техник, суриштирув ҳамда тергов ҳаракатлари давомида ушбу жиноятни Тошкент шаҳар Яшнобод тумани Қоракўл кўчасида яшовчи, 2000 йилда туғилган М.Р. исмли шахс содир қилганлиги аниқланди.
Ҳозирги кунда ушбу шахснинг бошқа шу турдаги содир этилиб фош этилмасдан қолаётган жиноятларга алоқадорлигини аниқлаш борасида дастлабки тергов ҳаракатлари давом борилмоқда.

В Гиждуванском районе разоблачена кража, совершенная в социальной сети
Житель махалли Нодирабегим Гиждуванского района С.З., 1995 года рождения, при посещении онлайн-сайта «OLEX» познакомился с человеком, представившимся по имени Дмитрий, который заявил о том, что купит у него мобильное телефонное устройство, оплату внесет по приложению “Click” на пластиковую карту, тем самым заполучил код его карты и снял оттуда деньги в размере 2 683 000 сумов.
По данному факту в отношении лица по имени Дмитрий возбуждено уголовное дело по части 1 статьи 169 Уголовного кодекса Республики Узбекистан. В результате проведенных оперативно-технических и розыскных мероприятий обвинение в совершении преступления предъявлено жителю Яшнабадского района города Ташкента М.Р., 2000 года рождения.
В настоящее время проводятся досудебные действия, направленные на установление причастности данного лица к другим нераскрытым преступлениям подобного рода.