Ички ишлар органлари аҳолига хизмат кўрсатишни бошлади
Хабарингиз бор, Ўзбекистон Республикаси Вазирлар Маҳкамасининг 2020 йил 23 мартдаги 176-сон “Коронавирус инфекцияси тарқалишига қарши қўшимча чора-тадбирлар тўғрисида”ги қарорига ижросини таъминлаш ва коронавирус инфекцияси тарқалишини олдини олиш мақсадида жорий йилнинг 24 март кунидан ҳудудий Ички ишлар органларининг фуқароларни қабул қилиш фаолияти вақтинча иш фаолияти тўхтатилган эди.
2020 йил 4 майдан бошлаб, Миграция ва фуқароликни расмийлаштириш (паспорт, прописка, виза) ҳамда йўл ҳаракати хавфсизлиги (рўйхатдан ўтказиш ва имтиҳон олиш, маъмурий амалиёт, мажбурий техник кўрикдан ўтказиш) бўлинмалари фуқароларга хизмат кўрсатиш фаолиятини бошлади.
Бунда, фуқароларни қабул қилишда уларнинг карантин қоидаларига тўлиқ риоя қилинишларига алоҳида эътибор берилади.

Органы внутренних дел начали оказывать услуги населению
Как известно, в целях обеспечения требований постановления Кабинета Министров Республики Узбекистан «О дополнительных мерах против распространения короновирусной инфекции» от 23 марта 2020 года №176, а также предупреждения распространения короновирусной инфекции с 24 марта нынешнего года была временно приостановлена деятельность региональных органов внутренних дел по приему граждан.
С 4 апреля 2020 года подразделения миграции и оформления гражданства (паспорт, прописка, виза), а также безопасности дорожного движения (регистрация и экзамен, административная практика, обязательный технический осмотр) начали свою деятельность по обслуживанию граждан.
В ходе приема граждан все же особое внимание будет уделено вопросу неукоснительного соблюдения карантинных правил.