Ички ишлар вазири ўринбосари байрам тадбирида иштирок этди
Байрам тадбирининг 1-қисмида Вазир ўринбосари генерал-майор Б.Ю.Мирзарахимов шахсан ўзлари иштирок этиб, юртимиз байроғи кўтарилиб, Она-ватанимиз мадҳияси куйланди. Вазир ўринбосари йиғилганларни байрам билан самимий табриклаб, 2023 йилда қилиниши лозим бўлган вазифаларни бирма-бир шахсий таркиб эътиборига етказди.
Сўнгра Ўзбекистон Республикаси Президентининг 2022 йил 8 ноябрдаги Фармонига кўра таъсис этилган «Ўзбекистон Конституциясининг 30 йиллиги» эсдалик нишони билан, шунингдек, навбатдаги махсус унвонларни ўз эгаларига топширди.
Байрам тадбирининг 2-қисмида қорбобо ва қорқиз иштирокида турли хил ўйинлар ташкил этилиб, болажонлар ўз шеърлари билан ҳаммага олам-олам қувонч улашди.

December 31, 2022 715
On December 30, the Ministry of Internal Affairs and the Department of Ensuring Security in Transports and Tourism Facilities held a festive event connected with the "New Year 2023" holiday.
In the 1st part of the festive event, Deputy Minister Major General B. Mirzarakhimov personally participated, the flag of our country was raised, and the anthem of our Homeland was sung. The deputy minister sincerely congratulated the gathered people on holiday and mentioned the tasks that should be done in 2023.
Later he presented the successive special titles to their owners with the commemorative badge "30th anniversary of the Constitution of Uzbekistan," according to the Decree of the President of the Republic of Uzbekistan dated November 8, 2022.
In the 2nd part of the festive event, various games were organized with the participation of Santa Claus and Snow Maiden, and the children spread joy to everyone with their poems.