Идоравий ҳарбийлаштирилган қўриқлаш хизмати ходимларига сертификатлар топшириш маросими бўлиб ўтди
Аввал хабар қилганимиздек, Ички ишлар вазирлиги Малака ошириш институти ва «Ўзбекистон миллий электр тармоқлари» АЖ билан 2021 йилнинг 5 октябрь куни тасдиқланган қўшма «Идоравий ҳарбийлаштирилган қўриқлаш хизмати ходимларини тайёрлов курси бўйича» ўқув дастури асосида Идоравий ҳарбийлаштирилган қўриқлаш хизмати ходимлари учун тизимли равишда тайёрлов курслари бўлиб ўтмоқда. Бугун навбатдаги ўқув жараёнлари ҳам якунига етди. Институтнинг Бектемир тумани базасида Идоравий ҳарбийлаштирилган қўриқлаш хизмати ходимлари 90 соатлик назарий ва амалий машғулотларни ўзлаштирдилар.
Ўқув курси якунида тингловчиларга белгиланган намунадаги сертификатлар топширилди.
Дарҳақиқат, идоравий ҳарбийлаштирилган қўриқлаш хизмати ходимларини тайёрлов курсларида уларнинг жисмоний ва жанговар тайёргарликларини мустаҳкамлаш билан бир қаторда, бу соҳада ўз билим ва кўникмаларини замонавий талаблар асосида ривожлантириб борилиши, иқтисодиётимизда муҳим аҳамиятга эга бўлган энергетика тизими корхоналарининг хавфсизлигини таъминланишида алоҳида аҳамиятга эгадир.

25 декабря 2022 г. 778
Состоялось мероприятие по вручению сертификатов сотрудникам ведомственной военизированной службы охраны
Как мы сообщали ранее, на основании утвержденной 5 октября 2021 года совместной программы обучения «О курсе подготовки кадров ведомственной военизированной службы охраны» с Институтом повышения квалификации МВД и АО «Национальные электрические сети Узбекистан" для личного состава ведомственной военизированной службы охраны проводятся систематические курсы повышения квалификации. Сегодня завершился очередной учебный процесс.
На Бектемирской районной базе института сотрудники ведомственной военизированной службы охраны прошли 90-часовое обучение по теоретической и практической подготовке.
По окончании курса обучения слушателям были выданы сертификаты.
Помимо повышения физической и боевой подготовки на курсах подготовки личного состава ведомственной военизированной службы охраны, особое внимание уделялось развитию знаний и навыков на основе современных требований, которое имеет особое значение в обеспечении безопасности предприятий энергосистемы, объектов стратегического назначения.