ИИВ ҳузуридаги ЖИЭД ходими халқаро турнирда фахрли ўринни эгаллади
Москвада бўлиб ўтган халқаро турнирда ИИВ ҳузуридаги ЖИЭД ходими катта сержант Фаррух Бобоев дзюдо бўйича 90 кг вазн тоифасида курашиб фахрли 3-ўринни эгаллади.
Ички ишлар тизимида ишлаётган дзюдочилар Москвага жўнаб кетишди.
Эртага Россия Федерацияси пойтахти Москва шаҳрида ички ишлар, полиция ва армия тизимида фаолият юритаётган дзюдочилар ўртасида халқаро турнир бошланади.
2007 йилдан анъанавий тарзда ўтказиб келинаётган ушбу мусобақа хизмат вазифасини бажараётган чоғида ҳалок бўлганлар хотирасига бағишлаб ташкил этилган.
Халқаро турнирда тизимда меҳнат қилиб келаётган дзюдочилардан иборат Ўзбекистон терма жамоаси ҳам қатнашади. Делегациямиз Москва шаҳрига етиб борди.
Терма жамоамиз таркиби:
- 66 кг: Баҳром Иноятов (лейтенант)
- 73 кг: Тимур Худойқулов (катта лейтенант)
- 81 кг: Санжар Тўхташов (сержант)
- 81 кг: Сергей Петрянин (подполковник)
- 90 кг: Рустам Саидов (лейтенант)
- 90 кг: Фарруҳ Бобоев (катта сержант)
- 90 кг: Жамшид Файзиев (подполковник)
+ 90 кг: Дилшод Чориев (лейтенант)
+ 90 кг: Фахриддин Шарипов (лейтенант)
+ 90 кг: Ҳамид Отажонов (лейтенант)
Мазкур нуфузли мусобақанинг 90 кг вазн тоифасида курашган ИИВ ҳузуридаги ЖИЭД ходими Фаррух Бобоев фахрли 3-ўринни эгаллади.

Officer of the Penitentiary Department of the MIA took an honorable place in the international tournament
Senior sergeant Farrukh Boboev of the Penitentiary Department under the Ministry of Internal Affairs took the honorary 3rd place in the 90 kg weight category in judo at the international tournament in Moscow.
Judokas working in the internal affairs system left for Moscow.
Tomorrow, an international tournament among judokas working in the internal affairs, police and army systems will start in Moscow, the capital of the Russian Federation.
The competition, which has been traditionally held since 2007, is dedicated to the memory of those who died in the line of duty.
The national team of Uzbekistan, consisting of judokas working in the system, will also take part in the international tournament. Our delegation arrived in Moscow.
The members of our national team:
- 66 kg: Bahrom Inoyatov (lieutenant)
- 73 kg: Timur Khudoikulov (senior lieutenant)
- 81 kg: Sanjar Tukhtashov (sergeant)
- 81 kg: Sergey Petryanin (lieutenant colonel)
- 90 kg: Rustam Saidov (lieutenant)
- 90 kg: Farruh Boboev (senior sergeant)
- 90 kg: Jamshid Fayziev (lieutenant colonel)
+ 90 kg: Dilshod Choriev (lieutenant)
+ 90 kg: Faxriddin Sharipov (lieutenant)
+ 90 kg: Hamid Otajonov (lieutenant)
Farrukh Boboev, a Penitentiary Department officer under the Ministry of Internal Affairs, participated in this prestigious competition's 90 kg weight category and took the honorary 3rd place.