Ишга киритиб қўйиш эвазига пора олмоқчи бўлган мансабдор шахс қўлга олинди
2023 йил 10 январь куни Ўзбекистон Республикаси ИИВ ТҚД ЖҚХ Гиёҳвандлик ва психотроп моддаларнинг ноқонуний муомаласига қарши курашиш бошқармаси ходимлари ҳамда Тошкент вилояти прокуратураси ҳузуридаги Иқтисодий жиноятларга қарши курашиш бошқармаси ходимлари билан ҳамкорликда, олинган тезкор маълумотга асосан, Тошкент вилоятининг Олмалиқ шаҳрида тезкор-қидирув тадбир ўтказилди.
Натижада, 1986 йилда туғилган, Олмалиқ шаҳар Маҳалла ва оилани қўллаб-қувватлаш бўлими ходими, 1986 йилда туғилган, Тошкент вилояти, Олмалиқ шаҳрида яшовчи аёлдан ўғлини «Олмалиқ КМК» АЖга ишга олиб кириш эвазига 1 800 АҚШ доллари миқдорида пора олаётган вақтида ушланди.
Мазкур ҳолат юзасидан Олмалиқ шаҳар Прокуратураси томонидан 2023 йил 10 январь куни Ўзбекистон Республикаси Жиноят кодексининг тегишли моддалари билан жиноят иши қўзғатилган.

An official who tried to take a bribe in exchange for employment was arrested
On January 10, the Department for Combating Illegal Trafficking in Narcotics and Psychotropic Substances and the Department for Combating Economic Crimes under the MIA of Uzbekistan, in cooperation with the Prosecutor's Office of the Tashkent Region, conducted a search operation in Almalik city, Tashkent Region, based on the information received.
As a result, an employee of the Mahalla and Family Support Department of Almalik city, born in 1986, living in Almalik, Tashkent region, was seized while accepting a bribe of 1,800 US dollars from a woman in exchange for hiring her son to work at "Almalik KMK" JSC.
On January 10, a criminal case was initiated by the Prosecutor's Office of the city of Almalik in connection with this situation under the relevant articles of the Criminal Code of the Republic of Uzbekistan.