1 сентябрь 2022 1208
Жорий йилнинг 30 август куни Хоразм вилояти ИИБ Транспортда ХТБ бошлиғи номига С.С. исмли шахс ариза билан мурожаат қилиб, Урганч темир йўл ташкилотида ишловчи «А» исмли шахс ўзининг мансабдор танишлари орқали уни темир йўл идораларидан бирига ишга киритиб қўйиш эвазига 3.000 АҚШ доллар пул талаб қилаётганлигини ёзиб, унга нисбатан қонуний чора кўришни сўраган.
Аризага асосан Хоразм вилояти ИИБ Транспортда ХТБ ЖҚБ ҳамда Урганч ТП ходимлари томонидан ўтказилган тадбир давомида 1996 й.т. Хоразм вилояти Урганч туманида яшовчи Р.А. аризачи фуқаро С.С.дан олдиндан келишилган 3000 АҚШ доллар пулларни Урганч шаҳридаги «Жавоҳир» чойхонасида олган вақтида ушланган.

1 сентября 2022 г. 1217
30 августа с заявлением на имя начальника УОБ на транспорте УВД Хорезмской области обратился гражданин С.С., который сообщил, что А., работающий в железнодорожной организации Ургенча, обещал через своих высокопоставленных знакомых устроить его на одно из железнодорожных организаций и взамен потребовал 3 000 долларов США. В связи с этим заявитель просил принять в отношении злоумышленника законные меры.
На основании заявления сотрудниками ОУР УОБТ УВД Хорезмской области в ходе проведения оперативного мероприятия в чайхане «Жавохир» в городе Ургенче задержан житель Ургенчского района Р.А., 1996 года рождения, в момент получения от заявителя С.С. заранее оговоренных 3 000 долларов США.