Ислоҳотлар ижроси амалда: Бухорода ички ишлар органлари ходимлари иштирокида “Уч авлод учрашуви” ўтказилди
Сўнгги йилларда ҳурматли Президентимизнинг ташаббуслари билан ёш авлодни тарбиялашда “Устоз-шогирд” анъанасига амал қилиш, устозларни улуғлаш, уларнинг орттирган бой амалий тажрибаларидан унумли фойдаланиш масаласига алоҳида эътибор қаратилмоқда.
Ушбу ишларнинг амалий ифодаси сифатида, Ўзбекистон Республикаси Ички ишлар вазирлиги томонидан тасдиқланган режага мувофиқ, Ўзбекистон Республикаси Қуролли Кучлари ташкил этилганлигининг 31 йиллиги ҳамда 14 январь Ватан ҳимоячилари куни муносабати билан, тизимда хизмат олиб бораётган ходимлар иштирокида “Уч авлод учрашуви” ташкил этилди.
Учрашувда узоқ йиллар давомида ички ишлар органлари тизимида турли раҳбарлик лавозимларида хизмат қилиб, ёш авлодга ўрнак ва намуна бўлиб келаётган фахрий устозлар ўзларининг бой амалий тажрибалари ҳақида ходимларга сўзлаб беришди.
Бундан ташқари, Бухоро давлат университети тарих ва юриспруденция факультети, психология фанлари бўйича фалсафа доктори, доцент Зиёдулло Элов томонидан, Президентимизнинг 2022 йил 20 декабрь куни Олий Мажлисга ва Ўзбекистон халқига йўллаган Мурожаатномасининг мазмун-моҳияти ҳақида барча шахсий таркиб эътиборига етказиб, маънавият ва маърифат ўқув машғулотига киритилган “Инсонга эътибор ва сифатли таълим Янги Ўзбекистонда устувор йўналиш” мавзуси бўйича ҳам йиғилганларга қатор маълумотлар бериб ўтди.
Шунингдек, Ўзбекистон Республикаси Қуролли Кучлари ташкил этилганлигининг 31 йиллиги ҳамда 14 январь Ватан ҳимоячилари куни муносабати билан, ходимларга концерт дастури ҳавола этилди.
Тадбир якунида соҳада узоқ йиллар самарали фаолият юритган фидойи фахрийларга миннатдорлик рамзи сифатида вилоят ИИБ томонидан чоп этилган “Ватан осойишталиги йўлида 30 йил” номли китоб топширилди.

10 января 2023 г. 708
Реализация реформ на практике: В Бухаре прошла «Встреча трех поколений» с участием сотрудников органов внутренних дел
В последние годы по инициативе нашего уважаемого Президента особое внимание уделяется вопросу следования традиции наставничества, прославления учителей, эффективного использования их богатого практического опыта в воспитании подрастающего поколения.
Так, согласно плану, утвержденному МВД Республики Узбекистан, в связи с 31-й годовщиной образования Вооруженных Сил Республики Узбекистан и 14 января – Днём защитников Родины была организована «Встреча трех поколений» с участием личного состава, проходящего службу в системе.
На встрече ветераны, многие годы прослужившие на различных руководящих должностях в системе органов внутренних дел, ставших примером для подрастающего поколения, рассказали сотрудникам о своем богатом служебном опыте.
Кроме того, доцент Зиёдулло Элов, доктор философских наук факультета истории и правоведения Бухарского государственного университета, довел до сведения всего личного состава содержание послания нашего Президента Олий Мажлису и народу Узбекистана от 20 декабря 2022 года, также информировал собравшихся по теме «Внимание к человеку и качественное образование – приоритетное направление в Новом Узбекистане», что входит в Урок духовности и просвещения.
Также в связи с 31-й годовщиной образования Вооруженных Сил Республики Узбекистан и 14 января – Днем защитников Родины сотрудникам была представлена концертная программа.
В завершение мероприятия самоотверженным ветеранам, много лет результативно работавшим на местах, была вручена книга под названием «30 лет на пути к спокойствию Родины», изданная областным УВД.