Жорий йилнинг 23 февраль куни Ички ишлар вазири генерал-лейтенант Пўлат Бобожонов томонидан Наманган вилоятида ички ишлар органларининг хизмат фаолиятига оид тезкор йиғилиш ўтказилди
Тадбирда Наманган вилояти ҳокими Шавкатжон Абдураззоқов, вилоят ҳамда шаҳар ва туман сектор раҳбарлари ва ҳуқуқни муҳофаза қилувчи органларининг мутасаддилари иштирок этдилар.
Жараёнда ҳисобот даврида жиноятчиликка қарши кураш масалалари ҳамда жамоат хавфсизлиги концепциясида белгиланган вазифаларнинг ижроси муҳокама этилди.
Шунингдек, йиғилишда ҳуқуқбузарликларни барвақт олдини олиш, «Хавфсиз ва равон йўл» дастури доирасида амалга оширилган ишлар, жамоат хавфсизлигини таъминлаш чора-тадбирлари, хизмат интизоми ва қонунийликка риоя этилиши ҳамда бошқа йўналишларда амалга оширилган ишлар танқидий таҳлил қилинди.
Вилоят ҳудудида содир этилаётган жиноятларнинг таҳлилидан келиб чиқиб, криминоген вазиятни янада барқарорлаштириш мақсадида ҳар бир туман-шаҳар ИИБ бошлиқлари ва мазкур ҳудудларга бириктирилган вилоят ИИБ раҳбар ходимлари томонидан маҳаллаларни жиноятчиликдан ҳоли ҳудудларга айлантириш, аҳолини рози қилиш, уларнинг мурожаатларини ечимига эътибор қаратиш, мавжуд муаммоларни аниқлаш ва уларни бартараф этиш бўйича вазифалар белгиланди.
Йиғилишда ташкилий масалалар кўрилди. Ўзбекистон Республикаси Президентининг қарорига асосан полковник Раҳмонов Шавкат Наврузович Ўзбекистон Республикаси Ички ишлар вазирининг биринчи ўринбосари - Тезкор-қидирув департаменти бошлиғи лавозимига тайинланганлиги эълон қилинди. Ички ишлар вазирининг буйруғи билан Наманган вилояти Ички ишлар бошқармаси бошлиғи лавозимига полковник Алиев Шуҳрат Ҳасанович тайинланди.
Тадбирда кўтарилган муаммолар ва ечимини кутаётган масалалар бўйича соҳа фахрийлари ва мутахассислар сўзга чиқиб, таклиф ҳамда мулоҳазалар билдирдилар.

February 23, 2023 5324
On February 23, the Minister of Internal Affairs, Lieutenant-General Pulat Bobojonov, held an urgent meeting of internal affairs bodies in Namangan region
The event was attended by the governor of Namangan region Shavkatjon Abdurazzokov, heads of regional and city and district sectors and officials of law enforcement agencies.
During the reporting period, the issues of fighting against crime and the implementation of tasks defined in the public safety concept were discussed.
Also, at the meeting, early prevention of violations, work carried out within the framework of the "Safe and Smooth Road" program, measures to ensure public safety, service discipline and observance of legality, and work carried out in other areas were critically analyzed.
Based on the analysis of the crimes committed in the region, to further stabilize the criminogenic situation, the heads of the DIA of each district and city and the heads of the DIA of the region attached to these areas will turn mahallas into crime-free areas, please the population, focus on solving their appeals, identify existing problems. The tasks for their elimination were defined.
Organizational issues were discussed at the meeting. Based on the decision of the President of the Republic of Uzbekistan, it was announced that Colonel Rahmonov Shavkat Navruzovich was appointed to the position of the First Deputy Minister of Internal Affairs of the Republic of Uzbekistan - Head of the Operational Investigation Department. By order of the Minister of Internal Affairs, Colonel Aliev Shuhrat Hasanovich was appointed to the position of the head of the Internal Affairs Department of Namangan region.
Veterans and specialists in the field spoke and gave suggestions and comments on the raised problems and issues awaiting solutions at the event.