Каттақўрғонда йирик қиморхона фаолиятига чек қўйилди
2021 йил 8 февраль куни Самарқанд вилояти ИИБ, Самарқанд вилояти ДХХ ҳамда Каттақўрғон шаҳар ИИБ ходимлари ҳамкорлигида тезкор тадбир ўтказилди.
Каттақўрғон шаҳар Дўст Ишбеков кўчасида яшовчи, 1980 туғилган, фуқаро М.Ф. пул эвазига хўрозларни уриштириш учун махсус жой “Арена” ташкил қилиб, хўроз уриштириш учун келган ҳар бир фуқародан 10 минг (ўн минг) сўм миқдорда пул олиб келганлиги аниқланди.
“Арена”да жами 3 нафар фуқаролар ўзларининг хўрозларини уруштириш учун олиб келганлиги, 70 га яқин фуқаролар эса томошага келганлиги аниқланиб, уларнинг ёнлари кўздан кечирилганда 3 нафар фуқароларнинг чўнтакларидан "марихуанна" гиёҳвандлик моддалари борлиги аниқланиб, тегишли тартибда расмийлаштириб олинди.
Тезкор тадбир давомида 51 нафар фуқароларга нисбатан Ўзбекистон Республикаси МЖтКнинг 54-моддаси (Эпидемияларга қарши кураш қоидаларини бузиш) 1-қисмига асосан маъмурий баённомалар расмийлаштирилди.

9 февраля 2021 г. 4556
8 февраля этого года осуществлены оперативные мероприятия совместными действиями сотрудников УВД Самаркандской области, ОВД г. Каттакургана, а также областного подразделения СГБ.
Выяснилось, что житель города Каттакурган М.Ф., 1980 года рождения, организовал специальное место для петушиных боев «Арена» и брал по 10 000 (десять тысяч) сумов с каждого человека, пришедшего на петушиные бои.
Установлено, что трое граждан пришли со своими петухами для драки, и около 70 граждан пришли на зрелище, а при осмотре у троих   были обнаружены наркотические средства «марихуаны», факт был зарегистрирован в установленном порядке.
В ходе оперативного мероприятия в отношении 51 лица составлены административные протоколы согласно части 1 статьи 54 (Нарушение правил борьбы с эпидемией) Кодекса Республики Узбекистан об административной ответственности.