Мансабдор шахс номидан Телеграм аккаунти очиб фирибгарлик қилиб юрган шахс ушланди
Жиззах вилоятида яшовчи фуқаро Ў.Ж. ариза билан мурожаат қилиб, Телеграм мессенжери орқали номаълум шахс, унинг номидан аккаунт очиб, унинг танишларидан ҳар хил важлар билан пулларни ўзлаштириб келаётганлигини маълум қилиб, ушбу номаълум шахсга нисбатан қонуний чора кўришликни сўраган.
Олиб борилган тезкор-қидирув тадбирлари натижасида, фирибгарлик қилиб пулларни ўзлаштираётган шахс, Зарбдор туманида яшовчи 1994 й.т., Ж.Б. эканлиги аниқланган.
Ж.Б муқаддам жабрланувчи билан бир жойда ишлаганлиги, уни олдиндан кимлар билан таниш эканлигини билганлиги сабабли жабрланувчи номидан Телеграм аккаунти очиб унинг танишларидан турли фирибгарлик важлари билан пулларни ўзлаштирганлиги маълум бўлди.
Ж.Б.га нисбатан Ўзбекистон Республикаси Жиноят кодексининг 168-моддаси 3-қисми билан жиноят иши қўзғатилиб, дастлабки тергов ҳаракатлари олиб борилмоқда.

February 1, 2023 378
O'.J., a resident of Jizzakh region, appealed to Internal Affairs. He stated that an unknown person had opened an account in his name and was embezzling money from his acquaintances through Telegram messenger. He asked to take legal action against this unknown person.
As a result of the investigations, it was determined that the person who fraudulently embezzled money was J.B., born in 1994, living in Zarbdar district.
It was identified that J.B. worked in the same place with the victim previously, and he knew with whom he was acquainted. He opened a Telegram account in the victim's name and embezzled money from his acquaintances for various fraudulent reasons.
A criminal case has been initiated against J.B. according to Article 168, Part 3 of the Criminal Code of the Republic of Uzbekistan, and a preliminary investigation is undertaken.