Навоийда "8-март хотин-қизлар куни" муносабати билан байрам кечаси ташкил этилди
Энг гўзал ойнинг энг нафис байрами - хотин-қизларга эҳтиром кўрсатиш анъанаси йил сайин умумдавлат аҳамиятига эга бўлиб бормоқда. Зеро, жамиятнинг маданият даражаси, маънавий баркамоллиги аёлларга бўлган муносабат билан белгиланади.
Хусусан, “8-март халқаро хотин-қизлар куни” муносабати билан Навоий вилояти ички ишлар органлари тизимида фаолият олиб бораётган хотин қизлар учун байрам дастури ташкил этилди. Тадбир аввалида аёлларимизга бағишланган Ўзбекистон Республикаси Ички ишлар вазири табриги ўқиб эшиттирилди.
Шундан сўнг 20дан ортиқ вилоят ва республика танлови ғолиблари мукофотланди. Байрам дастурида вилоятнинг кўзга кўринган санъаткорлари ижросида куй-қўшиқлар ҳамда рақслар ижро этилди.

A holiday party on "March 8 - Women's Day" in Navoi
The most elegant holiday of the most beautiful month - the tradition of honouring women is gaining national importance every year. The attitude towards women determines society's level of culture and moral perfection.
In particular, on the occasion of "March 8 International Women's Day", a holiday program was organized for women and girls working in the system of internal affairs bodies of Navoi region. At the beginning of the event, the greeting of the Minister of Internal Affairs of the Republic of Uzbekistan dedicated to our women was read out.
Later, more than 20 regional and republican competition winners were awarded. In the festive program, songs and dances were performed by prominent artists of the region.