Норин туманида содир бўлган ЙТҲда 2 фуқаро вафот этди
2021 йил 12 май куни соат 10:30 ларда, Чўжа-Ҳаққулобод йўлининг 22 км.да, Норин тумани Бўзўлмас МФЙ ҳудудида, Норин туманида яшовчи, 1978 йилда туғилган фуқаро Некция русумли автомашинасини тегишли ҳужжатлари билан бошқариб бораётиб, ҳаракат хавфсизлигини таъминлай олмай, қарама-қарши йўналишга ўтиб кетиб, қаршисидан ҳаракатланиб келаётган, Норин туманида яшовчи, 1976 йилда туғилган фуқарони бошқарувидаги Дамас русумли автомашинаси билан тўқнашиб, сўнгра ушбу автомашинани ортидан ҳаракатланиб келаётган, Наманган туманида яшовчи, 1997 йилда туғилган фуқаро бошқарувидаги УАЗ русумли автомашинаси билан тўқнашиб кетган.
Натижада, Некция русумли автомашинада бўлган йўловчилар, Норин туманида яшаган, 1959 йилда туғилган, Андижон вилояти Пахтобод туманида яшаган, 1984 йилда туғилган фуқаролар оғир тан жароҳатлари олиб, воқеа жойида вафот этганлар.
Шунингдек, Некция русумли автомашина ҳайдовчиси бош мия чайқалиши, ўнг кўкрак қовурға суякларини ёпиқ синиши, ўнг оёқ болдир суягини ёпиқ синиши ва йўловчилари, Наманган шаҳрида яшовчи, 1982 йилда туғилган фуқаро бош мия чайқалиши, иккала оёқ сон суягини ёпиқ синиши, Андижон вилояти Избоскан туманида яшовчи, 1982 йилда туғилган аёл бош мия чайқалиши, иккала кўз соҳаси гематомаси тан жароҳати олиб, шифохонага ётқизилганлар.
Ушбу ҳолат бўйича Норин туман ИИБ ҳузуридаги ТБ томонидан 2021 йил 12 май куни Жиноят кодексининг 266-моддаси 3-қисми билан жиноят иши қўзғатилган.

В результате ДТП в Нарынском районе погибли два человека
12 мая текущего года в 10:30 часов на 22 километре автомобильной дороги «Чужа – Хаккулабад», пролегающей по территории махалли «Бузулмас» Нарынского района, 43-летний водитель автомобиля «Нексия», не справившись с управлением, выехал на встречную полосу движения и совершил столкновение с автомобилем «Дамас», за рулем которого находился 45-летний житель Нарынского района, после чего совершил столкновение и с автомобилем «УАЗ», за рулем которого находился 24-летний житель Наманганского района.
В результате ДТП, пассажиры автомобиля «Нексия», 62-летний житель Нарынского района и 37-летний житель Пахтаабадского района Андижанской области от полученных травм скончались на месте происшествия.
Также, водитель автомобиля «Нексия» и пассажиры, 39-летний житель города Наманган и 39-летняя жительница Избасканского района Андижанской области, с травмами различной степени тяжести были госпитализированы.
По данному факту Следственным отделением при ОВД Нарынского района возбуждено уголовное дело по части 3 статьи 266 Уголовного кодекса Республики Узбекистан.