Ўзбекистон Интерпол ММБ ходимлари Туркия полицияси томонидан қидирувда бўлган жиноятчини қўлга олди
Ўзбекистон Республикаси ИИВ Интерпол ММБ ходимлари халқаро қидирувда бўлган Туркия фуқаросини экстрадиция қилди.
Аввал хабар берганимиздек, Интерполнинг Ўзбекистон Республикаси Миллий марказий бюроси ходимлари томонидан мамлакатимиз ҳудудида муҳрларга қасддан зарар етказиш ва наркотик моддаларнинг ноқонуний айланиши билан боғлиқ ҳуқуқбузарлик учун қидирувда бўлган Туркия фуқароси қўлга олинган эди.
Ўзбекистон Республикаси Бош прокуратураси томонидан экстрадиция қилиш тўғрисидаги сўров қаноатлантирилгандан сўнг, Туркия Республикасидан кузатув гуруҳи Ислом Каримов номли халқаро аэропортга етиб келган ва шу ерда Интерполнинг Анқара Миллий марказий бюроси ходимлари томонидан жиноятчи Ўзбекистонлик ҳамкасблар қўлига топширилди.

August 16, 2022 1618
The Interpol NCB officers of the MIA of Uzbekistan extradited a citizen of Turkey who is wanted internationally by the Turkish police.
As we previously reported, the officers of the National Central Bureau of the Interpol of the Republic of Uzbekistan arrested a Turkish citizen who was wanted for an offence related to intentional damage to seals and illegal circulation of narcotics in the territory of our country.
After the request for extradition was fulfilled by the General Prosecutor's Office of the Republic of Uzbekistan, the observation group from the Republic of Turkey arrived at Islam Karimov International Airport, where the criminal was handed over to the officers of the Ankara National Central Bureau of Interpol by their Uzbek colleagues.