«Пули тўланмаган Матиз» сотилди
2021 йил 2 июнь куни, Уйчи туманида яшовчи, 1995 йилда туғилган фуқаро ариза билан мурожаат қилиб, 2020 йил 4 октябрь куни, Наманган шаҳрида яшовчи, 1977 йилда туғилган фуқародан Наманган шаҳрида яшовчи, 1978 йилда туғилган фуқарога тегишли бўлган Матиз русумли автомашинасини 3.500 АҚШ долларига сотиб олишга келишиб, 3.250 АҚШ долларини бериб, қолган 250 АҚШ долларни ҳужжатларни расмийлаштириб бергандан сўнг беришига келишиб, автомашинани олиб кетганлиги, лекин автомашина эгасини хабардор қилмасдан сотиб юбориб пулларини ўзини эҳтиёжи учун ишлатиб юборганлигини маълум қилиб, чора кўришни сўраган.
Ушбу ҳолат бўйича Уйчи туман ИИБ ҳузуридаги ТБ томонидан 2021 йил 1 июль куни Жиноят кодексининг 168-моддаси 2-қисми билан жиноят иши қўзғатилган.

The unpaid Matiz was sold
On June 2, a resident of Uychi district, born in 1995, applied to the police. According to him, on October 4, 2020, a resident of Namangan, born in 1977, agreed to sell a Matiz car belonging to a citizen born in 1978, a resident of Namangan for $ 3,500 and paid $ 3,250 and agreed to pay the remaining $ 250 after completing the paperwork. He claimed that that person had taken the car but sold it without notifying the owner and used the money for his own needs.
On July 1, the Investigation Department under the DIA of Uychi district initiated a criminal case under Article 168, Part 2 of the Criminal Code.