Қонунга хилоф равишда ишлаб чиқарилган алкоголь маҳсулотларни сотиш билан шуғулланган шахс фош этилди
Бухоро вилояти ҳуқуқ-тартибот органлари томонидан жорий йилнинг 16 май куни алкоголь маҳсулотларини қонунга хилоф равишда ишлаб чиқариш ёки муомалага киритиш фаолияти билан шуғулланаётган шахсларнинг фаолиятига чек қўйиш мақсадида Когон шаҳрида тезкор тадбир ўтказилганда, “Алан Марям” масъулияти чекланган жамият раҳбари Г.А. ўзига қарашли савдо дўконида 31 дона жами 955,0 минг сўмлик қонунга хилоф равишда ишлаб чиқарилган алкоголь маҳсулотларини сотиш мақсадида сақлаб келаётганлиги аниқланган.
Бухоро вилоят ИИБ эксперт криминалистика марказининг хулосасига асосан ушбу алкоголь маҳсулотларининг акциз маркалари қалбаки эканлиги аниқланган.
Мазкур ҳолат юзасидан Ўзбекистон Республикаси ЖК.нинг 176-моддаси 1-қисми билан жиноят иши қўзғатилиб, ҳозирги кунда дастлабки тергов ҳаракатлари олиб борилмоқда.

A person involved in the sale of illegal alcohol was exposed
On May 16, when law enforcement agencies of Bukhara region held a quick event in Kogon city to stop the activities of people engaged in the illegal production or distribution of alcohol products, it was found that the head of "Alan Maryam" limited liability company G.A. was keeping 31 units of illegally produced alcohol products worth 955,000 UZS in his store for sale.
Based on the conclusion of the Forensic centre of the DIA of Bukhara region, it was determined that the excise stamps of these alcohol products are fake.
In this regard, a criminal case has been initiated under Article 176, Part 1 of the Criminal Code of the Republic of Uzbekistan, and preliminary investigations are undertaken.