Қўқон шаҳрида жойлашган оилавий корхона омборидан 46.282.000 сўмлик мол-мулкларни ўғирлаган шахс аниқланди
Қўқон шаҳри. 11 май куни Бахмолбоп кўчасида жойлашган оилавий корхона раҳбари Р.У. ИИБга мурожаат қилиб, унда 01 май кунидан 11 май кунигача бўлган вақт оралиғида номаълум шахс ўзига тегишли бўлган оилавий корхона омборига ғайриқонуний равишда кириб, жами нархи 46.282.000 сўмлик мол-мулкларни яширин равишда ўғирлаб кетганини билдирган.
Мазкур ҳолат юзасидан Қўқон шаҳар ИИО ФМБ ҳузуридаги тергов бўлими томонидан Жиноят кодексининг 169-моддаси 2-қисми «б,г» бандлари (ўғирлик) билан жиноят иши қўзғатилган.
Олиб борилган тезкор қидирув ҳаракатлари давомида ушбу жиноятни Т.М. содир этганлиги аниқланиб, процессуал тартибда ушланган,
Эслатиб ўтамиз, Жиноят кодексининг 169-моддаси 2-қисмида кўрсатилган жиноятни содир этган шахс беш йилгача озодликдан маҳрум қилиш билан жазоланади.
Ҳурматли фуқаролар, ўз мол-мулкингиз пул маблағларингизни эҳтиёт қилинг! Бу билан ўғирлик жиноятларининг олдини олишга ҳисса қўшган бўласиз.

В г. Коканде выявлен злоумышленник, укравший со склада семейного предприятия имущество общей стоимостью 46.282.000 сумов
Город Коканд. 11 мая в органы внутренних дел обратился руководитель семейного предприятия Р.У., который сообщил, что в промежутке времени – с 1 по 11 мая неизвестный проник в руководимое им семейное предприятие и украл имущество общей стоимостью 46.282.000 сумов.
По данному факту следственным отделом при УКД ОВД г. Коканда возбуждено уголовное дело в соответствии с пунктами «б,г» части 2 статьи 169 Уголовного кодекса Республики Узбекистан.
В ходе проведенных оперативно-розыскных действий обвинение в совершении данного преступления предъявлено Т.М., который был задержан в процессуальном порядке.
Напомним, что в отношении лица, совершившего преступление, предусмотренное частью 2 статьи 169 Уголовного кодекса, может последовать наказание в виде лишения свободы до пяти лет.
Уважаемые граждане, берегите собственное имущество, денежные средства! Этим вы внесете свой вклад в дело предупреждения преступления, связанного с кражей.