Қўқон шаҳрида “Spark” автомашина салонидан пул ўғирлаган шахс аниқланди
Қўқон шаҳар. Фуқаро Ш.Қ ИИБга мурожаат қилиб, унда 2022 йилнинг 20 июль куни номаълум шахс яшаш хонадони олдида қаровсиз қолдирган “Spark” русумли автомашинаси салонидан 600.000 сўм пулларини яширин равишда ўғирлаб, ҳодиса жойидан яширинганлигини билдирган.
Мазкур ҳолат юзасидан Қўқон шаҳар ИИБ ҳузуридаги тергов бўлими томонидан жиноят кодексининг 169-моддаси 1-қисми (ўғирлик) билан жиноят иши қўзғатилган.
Олиб борилган тезкор суриштирув ишлари давомида ушбу жиноятни И.Б содир этганлиги аниқланиб, тергов ҳаракатлари олиб борилмоқда.

31 июля 2022 г. 1773
Гражданин Ш.К., обратившись в органы внутренних дел, сообщил о том, что 20 июля этого года из салона автомобиля “Spark”, оставленного возле дома, неизвестным тайно украдено 600 000 сумов денег.
По данному факту следственным отделом при УВД города Коканда возбуждено уголовное дело по части 1 статьи 169 (кража) Уголовного кодекса Республики Узбекистан.
В ходе оперативного расследования установлено, что данное преступление совершил И.Б., в настоящее время проводятся следственные действия.
Уважаемые граждане, берегите свое имущество и деньги! Тем самым вы внесете свой вклад в предотвращение краж.