Қўқон шаҳрида “Spark” автомашина салонидан пул ўғирлаган шахс аниқланди
Қўқон шаҳар. Фуқаро Ш.Қ ИИБга мурожаат қилиб, унда 2022 йилнинг 20 июль куни номаълум шахс яшаш хонадони олдида қаровсиз қолдирган “Spark” русумли автомашинаси салонидан 600.000 сўм пулларини яширин равишда ўғирлаб, ҳодиса жойидан яширинганлигини билдирган.
Мазкур ҳолат юзасидан Қўқон шаҳар ИИБ ҳузуридаги тергов бўлими томонидан жиноят кодексининг 169-моддаси 1-қисми (ўғирлик) билан жиноят иши қўзғатилган.
Олиб борилган тезкор суриштирув ишлари давомида ушбу жиноятни И.Б содир этганлиги аниқланиб, тергов ҳаракатлари олиб борилмоқда.

The person who stole money from the "Spark" car was detained in Kokan
Kokan city. The citizen Sh.K. appealed to Internal Affairs. He stated that on July 20, 2022, an unknown person secretly stole 600,000 UZS from his Spark car, which he left unattended in front of his house, and hid from the scene.
In this regard, the Investigation Department of the DIA of Kokan city initiated a criminal case under Article 169, Part 1 (theft) of the Criminal Code.
During the inquiry, it was determined that I.B. committed this crime, and investigations were undertaken.
Dear citizens, be careful of your property and money! In this way, you will contribute to the prevention of theft crimes.