Қўшмачилик билан шуғулланиб келаётган шахснинг фаолиятига чек қўйилди
2022 йил 27 апрель куни Хонобод шаҳар ИИБ ЖҚБ ходимлари томонидан ўтказилган тезкор тадбир давомида Қўрғонтепа туманида яшовчи аёл М.М. текин пул топишни кўзлаб 250 минг сўм пуллар эвазига фуқаролар бир нафар эркак М.Б. ва аёл С.Б.ларга жинсий алоқа қилишга шароит яратиб бериб, фоҳишахона сақлаб келаётгани аниқланди.
Олиб борилган терговга қадар суриштирув ҳаракатлари давомида М.М.дан холислар иштирокида 150 минг сўм пуллар ашёвий далил сифатида олинган.
Ушбу ҳолат юзасидан Хонобод шаҳар ИИБ ҳузуридаги тергов гуруҳи томонидан Ўзбекистон Республикаси Жиноят кодексининг 131-моддаси 2-қисми билан жиноят иши қўзғатилиб, тергов ҳаракатлари олиб борилмоқда.

Пресечена деятельность лица, занимавшегося сводничеством
27 апреля нынешнего года во время проведения оперативного мероприятия сотрудниками ОУР ОВД города Ханабада выявлено, что жительница Кургантепинского района М.М. на пути легкой наживы содержала притон, предоставляла мужчине и женщине место для интимной встречи за 250 тысяч сумов.
В ходе доследствия М.М. задержана при получении 150 тысяч сумов, случай зафиксирован при участии понятых.
По данному факту следственной группой при ОВД города Ханабада возбуждено уголовное дело по части 2 статьи 131 Уголовного кодекса Республики Узбекистан, ведется следствия.