Қўшмачининг «қўшгани» қимматга тушди
Музработ туманида 2023 йил 16 январь куни туман ИИБ ҳузуридаги Тергов гуруҳининг хабарига кўра, 9 январь куни соат 17:30 ларда, туман ИИБ ходимлари томонидан туман ҳудудида ўтказилган тадбир давомида, шу туманда яшовчи, муқаддам жиноят содир қилганлиги учун жиноий жавобгарликка тортилиб судланган, Ю.Шоира (исм-шарифлар ўзгартирилган) ўзининг илгари қилган жиноий қилмишидан тўғри хулоса чиқармасдан, яшаш уйида, 100.000 сўм пул эвазига, Музработ туманида яшовчи, Ю.Матлуба ва Термиз шаҳрида яшовчи, Ш.Асрорларга жинсий алоқа қилишлари учун шароит яратиб берганлиги аниқланиб ушланган ва ашёвий далил олинган.
16 январь куни Ю.Шоирага нисбатан Ўзбекистон Республикаси Жиноят кодексининг 131-моддаси 2-қисми билан жиноят иши қўзғатилган.

28 января 2023 г. 956
16 января по данным, поступившим из следственной группы при ОВД, 9 января в 17-30 в ходе проведения оперативного мероприятия сотрудниками ОВД района установлено, что жительница данного района Ю. Шоира (имена и фамилии изменены), ранее привлекавшаяся к уголовной ответственности, не сделав соответствующих выводов для себя, опять встала на преступную дорожку. Она в своем собственном доме предоставила условия для интимной встречи мужчине и женщине, получив от них 100 000 сумов.
16 января в отношении Ю.Шоиры возбуждено уголовное дело по части 2 статьи 131 Уголовного кодекса Республики Узбекистан.