Қўштепа туманида 262 туп кўкнори гиёҳвандлик ўсимликларни парваришлаб келаётган шахс аниқланди
Қўштепа тумани.17 май куни туман ИИБ ходимлари томонидан ўтказилган тезкор тадбир давомида, Хумдон маҳалла ҳудудида яшовчи Э.Д исмли аёлнинг яшаш хонадони холислар иштирокида кўздан кечирилганда, томорқасида 262 туп кўкнори гиёҳвандлик ўсимликларни парвариш қилиб келаётганлиги аниқланиб, далилий ашё тариқасида олинган.
Ҳолат юзасидан Қўштепа тумани ИИБ ҳузуридаги тергов бўлими томонидан Жиноят кодексининг 270-моддаси 1-қисми билан жиноят иши қўзғатилиб, тергов ҳаракатлари олиб борилмоқда.
Ҳурматли фуқаролар! Тақиқланган экинларни экманг ва етиштирманг. Уларни экиш ва етиштириш қонунга хилоф ҳамда жиноий жавобгарликка сабаб бўлади.
Мазкур жиноятни содир этган шахс уч йилгача озодликдан маҳрум қилиш билан жазоланиши мумкинлигини эсдан чиқарманг.

В Куштепинском районе выявлен человек, выращивавший 262 куста мака
17 мая нынешнего года в ходе оперативных мероприятий, проведенных сотрудниками районного ОВД, с участием понятых осуществлена проверка жительницы махалли Хумдон Э.Д. Во время осмотра в подсобном хозяйстве обнаружено 262 куста наркосодержащего растения, который выращивала женщина. Наркотики изъяты в качестве вещественного доказательства.
По факту следственным отделом при ОВД Куштепинского района возбуждено уголовное дело по части 1 статьи 270 Уголовного кодекса Республики Узбекистан, ведутся следственные действия.
Уважаемые граждане! Не сажайте и не выращивайте запрещенные культуры. Их посадка и выращивание являются незаконными и влекут за собой уголовную ответственность.
Не забывайте, что лицо, совершившее данное преступление, может быть приговорено к лишению свободы на срок до трех лет.