Қозоғистон Президентининг Ўзбекистонга давлат ташрифи якунланди
Қозоғистон Президенти Қасим-Жомарт Тоқаевнинг Ўзбекистонга ташрифи доирасида икки давлат раҳбарлари самарали музокаралар ўтказиб, кўп қиррали ҳамкорликни ривожлантиришнинг устувор ва истиқболли йўналишларини белгилаб олдилар.
Иттифоқчилик муносабатлари ва давлат чегарасини демаркация қилиш тўғрисида шартномалар имзоланди. Ҳамкорликнинг турли йўналишлари бўйича умумий қиймати 8 миллиард долларлик ҳужжатлар, шартнома ва битимлар имзоланди.
Умуман, олий даражадаги музокаралар кун тартибининг кенглиги ва эришилган келишувларнинг аҳамияти бўйича икки томонлама муносабатларда янги саҳифа очган тарихий воқеа бўлди.
Қардош Қозоғистон етакчисининг давлат ташрифи якунланди. “Тошкент” халқаро аэропортида олий мартабали меҳмонни Президентимиз Шавкат Мирзиёев кузатиб қўйди.

The President of Kazakhstan has completed his state visit to Uzbekistan
Within the framework of the visit of the President of Kazakhstan, Kasim-Jomart Tokaev to Uzbekistan, the leaders of the two countries held effective negotiations and defined priority and promising approaches for the development of multifaceted cooperation.
The sides signed agreements on alliance relations and the state border demarcation. They signed in documents, contracts and agreements totalling $8 billion in various areas of cooperation.
Overall, the high-level talks were a historical event that opened a new page in bilateral relations regarding the breadth of the agenda and the importance of the agreements reached.
The state visit of the leader of brotherly Kazakhstan has ended. President Shavkat Mirziyoyev escorted the high-ranking guest at the international airport "Tashkent".