Қозоғистон Президентининг Ўзбекистонга давлат ташрифи якунланди
Қозоғистон Президенти Қасим-Жомарт Тоқаевнинг Ўзбекистонга ташрифи доирасида икки давлат раҳбарлари самарали музокаралар ўтказиб, кўп қиррали ҳамкорликни ривожлантиришнинг устувор ва истиқболли йўналишларини белгилаб олдилар.
Иттифоқчилик муносабатлари ва давлат чегарасини демаркация қилиш тўғрисида шартномалар имзоланди. Ҳамкорликнинг турли йўналишлари бўйича умумий қиймати 8 миллиард долларлик ҳужжатлар, шартнома ва битимлар имзоланди.
Умуман, олий даражадаги музокаралар кун тартибининг кенглиги ва эришилган келишувларнинг аҳамияти бўйича икки томонлама муносабатларда янги саҳифа очган тарихий воқеа бўлди.
Қардош Қозоғистон етакчисининг давлат ташрифи якунланди. “Тошкент” халқаро аэропортида олий мартабали меҳмонни Президентимиз Шавкат Мирзиёев кузатиб қўйди.

22 декабря 2022 г. 2014
В рамках программы визита Президента Казахстана Касым-Жомарта Токаева в Узбекистан главы двух государств провели плодотворные переговоры, в ходе которых обозначили приоритеты и перспективные направления развития многопланового сотрудничества.
Подписаны договоры о союзнических отношениях и о демаркации государственной границы. Принят пакет документов по различным направлениям сотрудничества, подписаны контракты и соглашения на сумму 8 миллиардов долларов.
В целом прошедшие переговоры глав государств по широкому охвату повестки и важности достигнутых договоренностей стали историческим событием, открывшим новую страницу в двусторонних отношениях.
Государственной визит лидера братского Казахстана завершился. В международном аэропорту Ташкента высокого гостя проводил Президент нашей страны Шавкат Мирзиёев.