Қувасой шаҳрида «оғуфуруш» аёллар қўлга олинди
Қувасой шаҳрида 10 август куни Фарғона вилояти ИИБ ЖҚБ ва Қувасой шаҳар ИИБ ЖҚБ ходимлари билан ҳамкорликда ўтказилган тадбир давомида Кокилон маҳалла ҳудудида Я.М ва У.М исмли аёллар билан бир гуруҳ бўлган ҳолда 938 кг миқдордаги темир буюмларни эвазига кўк рангли қоғозга ўралган гашиш гиёҳвандлик моддасини сотган вақтда тадбир иштирокчилари томонидан далилий ашё билан ушланган.
Мазкур ҳолат юзасидан Қувасой шаҳар ИИБ ҳузуридаги тергов бўлими томонидан жиноят кодексининг 273-моддаси 5-қисми билан жиноят иши қўзғатилиб, Я.М ва У.М исмли аёллар процессуал тартибда ушланган.
Ҳурматли фуқаролар! Гиёҳвандлик моддаларини истеъмол қилиш соғлиғингиз учун хавфли эканлигини, уни сақлаш қонунга хилофлиги ва жиноий жавобгарликка сабаб бўлишини эсдан чиқарманг.
Эслатиб ўтамиз, Жиноят кодексининг 273-моддаси 5-қисмида кўрсатилган жиноятни содир этган шахс 20 йилгача озодликдан маҳрум қилиш билан жазоланиши мумкин.

В городе Кувасай задержаны женщины, занимавшиеся сбытом наркотиков
10 августа во время проведения совместных мероприятий сотрудниками подразделений уголовного розыска УВД Ферганской области и ОВД города Кувасай, на территории махалли Кокилон гражданки Я.М. и У.М., будучи в преступном сговоре, взамен на 938 кг железа пытались реализовать наркотическое средство «гашиш», завернутое в синюю бумагу, и были задержаны в этот момент с вещественными доказательствами стражами правопорядка.
По данному факту следственным отделом при ОВД города Кувасай возбуждено уголовное дело по части 5 статьи 273 Уголовного кодекса Республики Узбекистан, женщины по имени Я.М. и У.М. задержаны в процессуальном порядке.
Уважаемые граждане! Не забывайте, что употребление наркотиков опасно для вашего здоровья, их хранение является незаконным и влечет за собой уголовную ответственность.
Напоминаем, что лицо, совершившее преступление, предусмотренное частью 5 статьи 273 Уголовного кодекса Республики Узбекистан, может быть наказано лишением свободы на срок до 20 лет.