Республика идоралараро ишчи гуруҳининг Бухоро вилоятидаги ўрганишлари давом этмоқда
Республика идоралараро ишчи гуруҳи таркибида Бухоро вилоятида хизмат сафарида бўлиб турган Ўзбекистон Республикаси Ички ишлар вазирининг ўринбосари генерал-майор Баҳодир Мирзарахимов бошчилигидаги масъуллар 23-февраль куни навбатдаги ўрганишларини олиб борди.
Ўрганишлар вилоят ИИБ Хавфсиз туризмни таъминлаш бошқармасида ходимлар ва вилоятга ташриф буюрувчи сайёҳлар учун яратилган шароитлар билан яқиндан танишишдан бошланди, сўнгра шаҳар ИИО ФМБ ва унинг қуйи бўлинмаларида жиноят ва ҳуқуқбузарликларни барвақт олдини олиш борасида олиб борилаётган профилактик ишлар, уларнинг натижадорлиги, соҳага тааллуқли муаммолар ҳамда бунда аҳоли ва шахсий таркиб учун яратилаётган шароитлар яқиндан ўрганилди.
Шунингдек, масъуллар давлатимиз раҳбарининг 2020-йил 11-августдаги тегишли қарорига асосан 2021-йилда ташкил этилган Бухоро шаҳридаги “Ишга марҳамат” мономаркази фаолияти, бунда бандлиги таъминланмаган аҳолини касб-ҳунар, тадбиркорлик ва чет тилларига ўқитиш йўналишларида олиб борилаётган ишлар билан танишди.
Шу куни Бухоро шаҳридаги 4-сонли умумтаълим мактабида ҳам бўлиб, бу ерда ўқувчи ёшлар учун яратилган шароитлар хусусан, ўқув хоналари ва зарурий китоблар билан таъминланганлик ҳолати ўрганилди. Танишиш жараёнида ёш авлодни соғлом ва ҳар томонлама етук қилиб вояга етказиш, таълим-тарбия жараёнига самарали шакл ҳамда усулларни жорий этил этиш борасида тегишли маслаҳатлар берилди.
Ўрганишлар давомида Бухородаги “Малика Султон зардўзлик ва ҳунармандчилик маркази” ҳамда “Латтиcо” сут маҳсулотлари ишлаб чиқариш корхонаси фаолияти ҳам ўрганилди.

24 февраля 2023 г. 612
Должностные лица во главе с заместителем министра внутренних дел Республики Узбекистан генерал-майором Баходиром Мирзарахимовым, находящимся со служебной командировкой в Бухарской области в составе республиканской межведомственной рабочей группы, провели очередное изучения региона.
Изучения начались с подробного ознакомления с условиями, созданными для сотрудников Управления обеспечения безопасного туризма УВД области, а также вопросов, касающихся условий для посещающих регион туристов, затем ознакомились с профилактической работой по своевременному предупреждению преступлений и правонарушений, осуществляемой УКД ОВД города и его подразделениями на местах.
Также ответственные лица ознакомились с деятельностью моноцентра «Добро пожаловать на работу» в городе Бухаре, созданного в 2021 году на основании соответствующего постановления главы нашего государства от 11 августа 2020 года, и работой, проводимой в сферах профессиональной подготовки, предпринимательства и обучения иностранным языкам нуждающихся в трудоустройстве граждан.
В этот же день посетили общеобразовательную школу № 4 города Бухары, где изучены условия, созданные для учащейся молодежи, в частности состояние обеспеченности кабинетами и необходимыми учебниками. В ходе ознакомления были даны соответствующие советы, как правильно и комплексно подготовить подрастающее поколение к взрослой жизни, внедрить в образовательный процесс эффективные формы и методы.
В ходе данных работ также была изучена деятельность центра златошвейного мастерства и ремесел «Малика Султан» и молочного производственного предприятия “Lattico”.