Риштон туманида газ плитасини ўғирланган шахслар қўлга тушди
М.А. исмли аёл ИИБга мурожаат қилиб, унда 2023 йилнинг 12 январь кунидан 13 январь кунига ўтар кечаси номаълум шахс Янги йўл маҳалласида жойлашган намунали уйига ғайриқонуний равишда кириб, нархи 3.000.000 сўмлик газ плитасини яширин равишда ўғирлаб, ҳодиса жойидан яширинганлигини маълум қилган.
Мазкур ҳолат юзасидан Риштон тумани ИИБ ҳузуридаги тергов бўлими томонидан жиноят кодексининг 169-моддаси 2-қисми “г” банди (ўғирлик) билан жиноят иши қўзғатилган.
Олиб борилган тезкор-суриштирув ишлари давомида, ушбу жиноятни О.С., С.М. ва Ш.Д. лар содир этганлиги аниқланиб, телефон аппарати далилий ашё тариқасида олинган.

В Риштанском районе задержаны лица, укравшие газовую плиту
Гражданка М.А., обратившись в ОВД с заявлением, пояснила, что в ночь с 12 на 13 января текущего года неизвестный незаконно проник в ее дом, расположенный в махалле «Янги йул», и похитил оттуда газовую плиту стоимостью 3 миллиона сумов.
По данному факту Следственным отделом при ОВД Риштанского района возбуждено уголовное дело по пункту «г» части 2 статьи 169 (кража) Уголовного кодекса Республики Узбекистан.
В ходе проведенных оперативно-дознавательных работ установлены причастные к данному преступлению граждане О.С., С.М. и Ш.Д., у которых было изъято вещественное доказательство.