Риштон туманида “Malibu” автомашинаси велосипед билан тўқнашди
Риштон тумани. 22 февраль куни фуқаро Ҳ.А. “Malibu” русумли автомашинасини Тўқимачилар кўчасида бошқариб кетаётиб, қатнов қисмини велосипедда кесиб ўтаётган Ў.М.ни уриб юбориши оқибатида, Ў.М. тан жароҳати олиб, ҳодиса жойида вафот этган.
Мазкур ҳолат юзасидан Риштон тумани ИИБ ҳузуридаги тергов бўлинмаси томонидан Жиноят кодексининг 266-моддаси 2-қисми билан жиноят иши қўзғатилиб, тергов ҳаракатлари давом этмоқда.
Фарғона вилоят Ички ишлар бошқармаси ҳайдовчиларни ҳушёрликка чақириб, йўлларда ҳаракатланганда йўл ҳаракати қоидаларига амал қилинмаса, кўнгилсиз ҳолатлар содир бўлиши мумкинлигини унутманг!

24 февраля 2021 г. 4597
Риштанский район. 22 февраля водитель автомобиля “Malibu” Х.А., двигаясь по улице Тукимачилар, совершил наезд на гражданина У.М., пересекавшего проезжую часть на велосипеде. В результате чего У.М. от полученных травм скончался на месте происшествия.
По данному факту Следственным отделением при ОВД Риштанского района возбуждено уголовное дело по части 2 статьи 266 Уголовного кодекса Республики Узбекистан. Ведутся следственные действия.
Управление внутренних дел Ферганской области призывает водителей к соблюдению правил дорожного движения, так как их несоблюдение может привести к печальным последствиям.