Россия Федерацияси Ички ишлар вазирлигининг турдош олий таълим муассасалари билан ҳамкорликда онлайн маҳорат дарслари ўтказилди
26-27 декабрь кунлари Россия Федерацияси Ички ишлар вазирлигининг турдош олий таълим муассасалари билан ҳамкорликда онлайн маҳорат дарслари ўтказилди.
Дастлаб Уфа юридик институти доценти Николай Кисельёв «Тезкор-қидирув тадбирлари тушунчаси ва моҳияти» мавзусига тўхталиб, мазкур ихтисослик йўналишида таълим олаётган курсантлар билан мулоқот қилди.
Машғулотларнинг иккинчи куни электрон тўлов воситаларидан фойдаланган ҳолда содир этилган жиноятлар, ушбу жиноий қилмишларни тергов қилиш пайтида олинган объектларнинг оператив хотирасини инструментал ўрганиш хусусиятлари таҳлил қилинди. Маҳорат машғулотини Санкт-Петербург университети бошлиғи ўринбосари Дмитрий Жидков олиб борди. Онлайн тарзда билдирилган мулоҳазалар курсантларда маълум кўникмаларни ҳосил қилди.

28 декабря 2022 г. 571
Проведены онлайн мастер-классы совместно со смежными высшими учебными заведениями Министерства внутренних дел Российской Федерации
26-27 декабря совместно со смежными высшими учебными заведениями Министерства внутренних дел Российской Федерации были проведены онлайн-мастер-классы.
Сначала доцент Уфимского юридического института Николай Киселев затронул тему «Понятие и сущность оперативно-розыскных мероприятий» и пообщался с курсантами, обучающимися по данной специальности.
Во второй день занятий были проанализированы особенности инструментального исследования оперативной памяти объектов, полученных при расследовании преступлений, совершенных с использованием электронных платежных средств. Мастер-класс провел заместитель начальника Санкт-Петербургского университета Дмитрий Жидков. Мнения, высказанные в онлайн-формате, развили у курсантов определенные навыки.