Сайёр қабул: давлат ва халқ ўртасидаги кўприк
Ўзбекистон Республикаси Президенти Администрацияси топшириғига асосан, ИИВ М ва ФРББ бошлиғи полковник У.Муҳамедов жорий йилнинг 14 ноябрь куни Бухоро вилоятида аҳоли билан сайёр қабул ўтказди.
Бунда, аҳоли мурожаатларини ижобий ҳал этиш, шунингдек Бухоро вилояти ИИБ М ва ФРБ, унинг қуйи тизимларида амалга оширилаётган ишлар ва соҳада фуқароларга яратилган шароитларни яқиндан ўрганишга алоҳида эътибор қаратди.
Дастлаб, 12 нафар ўн олти ёшга тўлган фуқароларга ҳамда “Ўзбекистон Республикаси фуқаролиги тўғрисида”ги Қонун талаблари асосида Ўзбекистон Республикаси фуқаролиги расмийлаштириб берилган 4 нафар фуқаролиги бўлмаган шахсларга ID-карталар тантанали равишда топширилди.
Қабул давомида фуқаролиги бўлмаган шахсларга фуқаролик олиш, Ўзбекистон Республикаси фуқаросининг хорижга чиқиш паспортини расмийлаштириш, Ўзбекистон Республикаси фуқаросининг ID-картасини олиш ҳамда доимий рўйхатга қўйиш каби фуқароларнинг 30 дан ортиқ турли масалалардаги мурожаатлари тегишли соҳавий хизматлар раҳбарлари ва масъул ходимлар иштирокида бирма-бир кўриб чиқилди.
Асосий эътибор, мурожаатларнинг жойида ҳал этилишига қаратилиб, қўшимча ўрганиш ва муддат талаб қиладиганлари қонуний қарор қабул қилиш учун иш юритувига олиниб, ижроси алоҳида назоратга олинди.
Шунингдек, ИИВ М ва ФРББ бошлиғи полковник У.Муҳамедовнинг вилоятдаги ўрганишлари давомида Бухоро шаҳар ИИО ФМБ М ва ФРБ ҳамда Олот ва Қоракўл туманлари М ва ФРГларида амалга оширилаётган ишлар, бунда фуқаролар ва ходимлар учун яратилган шароитлар, соҳада мавжуд муаммолар билан танишилиб, масъуллар тегишли кўрсатмалар берилди.

16 ноября 2022 г. 730
По поручению Администрации Президента Республики Узбекистан, 14 ноября начальник ГУМиОГ МВД полковник У. Мухамедов провел выездной прием с населением Бухарской области.
В связи с этим особое внимание он уделял вопросам положительного разрешения обращений населения, а также внимательному изучению условий, созданных для граждан на местах, а также деятельности УМиОГ УВД Бухарской области и его подразделений на местах.
Сначала ID-карты были торжественно вручены 12 шестнадцатилетним гражданам и 4 лицам без гражданства, принятым в гражданство Республики Узбекистан на основании требований Закона «О гражданстве Республики Узбекистан».
В ходе приема рассмотрено более 30 обращений граждан по различным вопросам, таким как получение гражданства для лиц без гражданства, оформление паспорта гражданина Республики Узбекистан для выезда за границу, получение ID-карты гражданина Республики Узбекистан, и внесения их в постоянный список, рассматривались поочередно с участием руководителей соответствующих отраслевых служб и ответственных сотрудников.
Основное внимание было сосредоточено на решении обращений на месте, а те, которые требуют дополнительной проработки и времени, принимались соответствующими ответственными руководителями, исполнение которых будет отдельно контролироваться.
Также в ходе изучений начальник ГУМиОГ МВД полковник У. Мухамедов побывал в аналогичных подразделениях УКД ОВД города Бухары, ОВД Алатского и Куракульского районов, где ознакомился с проводимой работой, созданными условиями для граждан и сотрудников, существующими проблемами в сфере, а также дал соответствующие поручения должностным лицам.